Трохи подорослішавши, дитина починає ставити батькам купу питань, у тому числі не зовсім зручних з погляду батьків. Такі питання, як «звідки беруться діти?», Де ви мене знайшли?, «Як я з’явився ?», рано чи пізно почує мама або тато. Тому важливо бути готовим спокійно і виразно відповісти на них.

 
Ні в якому разі не можна йти від відповіді, дратуватися, сердитися. Інакше у дитини виникне підозра, що ця тема чимось нехороша, ганебна. Перший інтерес до питання, звідки беруться діти, у дитини може виникнути в 2-3 роки. Не варто говорити малюкові, що його приніс лелека або його знайшли в капусті, купили в магазині… Це може завдати малюкові біль, через те, що він чужий у цій сім’ї. До того ж, дізнавшись, що йому сказали неправду, дитина буде ображена і розчарована. Дитину не можна обманювати навіть у дрібницях, так як в подальшому брехня може стати нормальним і звичним явищем у його спілкуванні. Обманюючи дитини, батьки втрачають авторитет і довіру в очах дітей, що призводить до відчуження батьків і дітей.
 
У самому ранньому віці відповідь на питання, звідки беруться діти, можна представити у формі казки. Приблизно так. Мама і тато зустрілися, полюбили один одного, одружилися  створили сім’ю). І Бог, бачачи їх любов, послав їм зернятко (насіннячко), яке оселилося в маминому животику і поступово перетворилося на дитинку. Коли дитинка вирісла і їй стало тісно, вона з’явився на світ. Таким чином, у дитини буде сформоване уявлення, що близькі відносини грунтуються на любові і ніжності.
 
Дитині буде дуже цікаво почути, де він жив до зустрічі з батьками. Розкажіть йому, як ви зраділи, дізнавшись про те, що він оселився в животику, як вперше відчули його ворушіння, як тато з ним перестукувався, як ви його любили і чекали. Дитині важливо відчувати себе коханим і бажаним. Похваліть малюка за його хорошу поведінку «там». Можливо, на даному життєвому етапі інтерес дитини до цієї теми буде задоволений.
Старші діти готові до того, щоб їм розповіли, чим відрізняються хлопчики і дівчатка. Прочитайте з дітками популярну книгу на тему «звідки беруться діти», з урахуванням їх віку. Такі книги можна підібрати в інтернеті або придбати в книжковому магазині. Перш за все самі ознайомтеся зі змістом книги і з формою подачі інформації. Якщо вас нічого не бентежить і не насторожує, тоді можна запропонувати цю книгу дитині. Покажіть дитині пізнавальний мультфільм, наприклад «Кріт і пологи».
 
До 10-12 років з дитиною необхідно провести ознайомчу бесіду на тему статевого дозрівання. Важливо, щоб мама вводила в курс доньку, а тато – сина. Трохи згодом варто торкнутися теми перших статевих відносин, їх безпеки і відповідальності.
 
Дівчаткам дуже цікаво буде почути про пологи. Не варто згадувати про родової болю, патології, страхи та небезпеки, акцентуйте увагу на природності цього процесу і на радощах материнства.
 
Не завжди є сенс чекати питань дитини відносно статевого виховання, краще підготуватися і щиро, без помилкового сорому поспілкуватися з дитиною на цю незручну тему. Головне, знати міру, розуміючи, що все добре в свій час, тому давайте інформацію дозовано, враховуючи вік і розвиток дитини.
 
Краще, якщо батьки самі правильно пояснять, звідки беруться діти. Інакше існує небезпека отримання такої делікатної інформації з вулиці, з журналів і газет, з телебачення і з інтернету. Така інформація, швидше за все буде перекрученою, наповненою вульгарністю і нецензурщиною, тому може травмувати незміцнілу психіку і доставити проблеми в особистому житті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.