Як правильно провітрювати приміщення?

Щоб повітря в будинку завжди залишався чистим і свіжим, потрібно регулярно провітрювати приміщення і робити це правильно.

Навіщо потрібно провітрювати кімнати

Якщо людина буде довго перебувати в не провітреному жаркому приміщенні, його самопочуття погіршиться, наприклад, може з’явитися втома, слабкість, сонливість, головний біль, шум у вухах, а в особливо у важких випадках – нудота, блювота і так далі. Це відбувається, коли органи людини протягом тривалого часу не отримують достатню кількість кисню.

Застояне вологе повітря також є розсадником шкідливих мікроорганізмів. Мікроби, бактерії, грибки, цвіль негативним чином впливають на здоров’я не тільки людей, але і домашніх тварин.

Як і скільки потрібно провітрювати

Обов’язкова умова гарного провітрювання – відкрити вікна навстіж. Якщо вікно прочинене лише трохи, воно не дає повітрю нормально циркулювати, тобто, повітря при такому провітрюванні практично не оновлюється, а в зимовий час ще й даремно оголоджується кімната. У теплу пору року можна відкрити не тільки вікна, але й двері, щоб утворився протяг. Оптимальна тривалість провітрювання – 5-10 хвилин. Взимку час провітрювання необхідно скоротити до 1-2 хвилин.

 Не варто забувати і про те, що насичене киснем повітря прогрівається швидше, тому в холоди своєчасне провітрювання дозволяє заощадити на опаленні. Як правило, кімнати провітрюють по кілька разів на день: спальні – вранці і ввечері, місця постійного перебування – щогодини, ванну і туалет – відразу після використання, а кухню – в процесі приготування.

Періодично обов’язково потрібно провітрювати підвали, горища та комори. Причому влітку підвали потрібно провітрювати тільки ввечері або вночі, інакше через різницю температур всередині приміщення утворюється конденсат і, як наслідок, з’являється ще більша вогкість. Якщо на вулиці холодно, вікна не залишають відкритими надовго – це також загрожує конденсацією вологи і вогкістю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: