Як правильно шукати роботу?

Існує безліч публікацій на теми «Як правильно скласти резюме» і «Як поводитися на співбесіді?», але про те, як коректно організувати сам процес пошуку щоб він був максимально результативним і короткостроковим публікацій практично немає.

Пошук роботи – справа клопітка, але при правильному підході, дає приємний результат, який позитивно відбивається на моральному і матеріальному стані здобувача. До питання необхідно підійти серйозно і конструктивно, оскільки від цього залежить розвиток кар’єри, матеріального становища і, можливо, подальша доля в цілому. Як і до будь-якої справи, приступаючи до пошуку, потрібно озброїтися позитивним настроєм, подивитися на зміну роботи як на початок нового і кращого етапу у Вашому житті.

З чого почати?

Отже, першочергове завдання, яке Ви повинні виконати, це сформулювати власне саму задачу. Відомо, що правильно поставлене завдання – це половина успіху і скорочення вдвічі термінів виконання. Чітко пропишіть, на яку посаду Ви претендуєте, в якій компанії, на яку заробітну плату розраховуєте, які критерії важливі в майбутній роботі?

Визначаючи посаду, візьміть до уваги Ваші професійні якості, постарайтеся об’єктивно оцінити свої можливості, їх відповідність ринковим вимогам. Очікуваний рівень оплати повинен відповідати не тільки Вашим побажанням, але і зарплатам фахівців цього рівня на ринку праці. Потрібно розуміти, що бажаючих знайти хорошу роботу досить багато, а роботодавець зацікавлений у тому, щоб отримати хорошого фахівця за адекватні гроші. Приділіть особливу увагу вивченню опису вакансії, зокрема, розділ «вимоги до шукача». Якщо Ваші навички та знання не відповідають всім перерахованим пунктів, і Ви не можете їх отримати або вдосконалити в короткі терміни, не відправляйте резюме на таку вакансію. Якщо таких вимог не багато, одне або два  зателефонуйте і уточніть у фахівця з персоналу, чи можете Ви взяти участь у конкурсі, враховуючи відсутні знання.

Де шукати?

Після того, як зрозуміло, що шукати, прийде розуміння того, де це можна знайти. Важливість Інтернет -простору в процесі пошуку роботи складно переоцінити. Але не варто ігнорувати й інші носії інформації.

Що стосується джерел, то існує безліч спеціалізованих порталів з пошуку роботи, які містять в собі всілякі вакансії від різних компаній. Тут є спеціалізовані по сегментах ринку, рейтингові, цікаві, інформативні, ретранслятори вакансій рейтингових порталів та ін. Якщо Ви знаєте, в яких компаніях Ви б хотіли працювати, загляньте на їх сайти, фахівці з підботу персоналу завжди розміщують інформацію про актуальні вакансії на сайті компанії. Якщо на сайті такої інформації немає, має сенс зателефонувати у відділ по підбору персоналу бажаної компанії і поцікавитися про наявність серед відкритих вакансії тієї  яка Вам потрібна.

На сьогоднішній день ринок праці пропонує послуги рекрутингових агентств, які також можуть допомогти підшукати необхідну роботу.

Відправляємо резюме

Резюме має бути в електронному вигляді і містить актуальну і оновлену інформацію про Вас. У переліку функціональних обов’язків можна писати тільки ті види робіт, які дійсно доводилося виконувати. Напишіть про свої особистісні досягнення і про те, який внесок у розвиток колишнього роботодавця був зроблений Вами особисто.

У всьому світі, в тому числі і в Україні шукачі практикують розміщення в резюме фотографії. Це дійсно важливо. Фото має бути зроблено на нейтральному тлі (тобто не на пляжі і не в купальнику), включає особу (бажано без головного убору), виключає будь-які бурхливі емоції. Підійдіть відповідально до складання та оформлення резюме – адже це Ваша візитна картка, перше враження про Вас.

В умовах здорової конкуренції потрібно розуміти, що кількість шукачів у багато разів перевищує кількість вакантних місць. Звернути увагу на своє резюме можна за допомогою супровідного листа, в якому акцентується увага на потрібному досвіді. Дзвонити і запитувати чи дійшло резюме – ознака нав’язливості й неввічливості. Не робіть цього.

Що далі?

Багато чого з того, що відбувається в житті, можна і потрібно сприймати як досвід. Тому кожна нова співбесіда дає нові знання і відточує Вашу майстерність. Наприкінці співбесіди постарайтеся позначити з менеджером з персоналу терміни, коли Вам дадуть відповідь, щоб не нудитися в довгому очікуванні дарма. Якщо Вам відмовили, цілком нормально запитати про свої помилки.

Велике значення мають особистісні якості. Професійні знання кандидата можуть повністю відповідати вимогам, але в конкурсі на посаду переможе людина менш компетентна, але що володіє особистистими якостями, які вітаються в компанії.

Будьте чесні і природні в спілкуванні з потенційним роботодавцем. Це або допоможе Вам отримати роботу, або вбереже від компанії, корпоративна культура якої не сумісна з Вашими життєвими цінностями.

Не варто затягувати пошук нової роботи надовго, тому як професійні навички можуть забуватися. Якщо бажану роботу все ж не вдається знайти достатньо довго, має сенс переглянути поставлене завдання, вимоги й очікування. Можливо, доведеться знизити планку. Не варто засмучуватися, адже Ви ростете і вдосконалюєтеся, тому робота Вашої мрії – це всього лише питання часу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: