Список покупок в наш кризовий час – річ практично корисна і теоретично допомагає економити досить кругленьку суму. Напевно, кожен пам’ятає, як входячи в супермаркет тільки за хлібом і молоком, виходив звідти з хлібом, булочками, шоколадкою, йогуртом і … тортиком «до чаю».

Щоб такого не сталося, треба просто зобов’язати себе приходити в магазин тільки зі списком покупок. Бо: «Головний біль всіх маркетологів світу – людина зі списком покупок». Але і маркетологи теж не ликом шиті. Вони використовують останні наукові розробки нейробіологів (фахівців по роботі мозку), щоб обдурити навіть людину зі списком. А ми, знаючи про ці розробках, можемо обдурити їх. Не в прямому сенсі слова, в переносному, свідомо встановити мізкам завдання, яке не дає відволікатися на виверти маркетологів.

Зробити це з першого разу навряд чи вийде. Однак коли складання такого «списку по науці» увійде в звичку, ви здивуєтеся, скільки грошей вдалося заощадити. Отже, трохи науки. Наш мозок зовсім не пристосований до сучасного життя, де багато їжі і ніхто не хоче тебе з’їсти. З точки зору еволюції, це неможливо, а мозок наш – продукт тієї самої еволюції. Тваринного там, в наших мізках, набагато більше, ніж людського.

Отже, наш мозок, за сучасними уявленнями, як би розділений на дві системи: Підсвідомість – автоматична, швидка і споживає дуже мало ресурсів система, яка набагато старше Свідомості (система неавтоматична, повільна і енергозатратна). Беручи свідомі рішення, мозок швидко втомлюється, Свідомість вимикається, і всі рішення передаються підсвідомість. А як працює Підсвідомість, маркетологи знають прекрасно.

Складання списку покупок, навіть самого елементарного, дасть вам істотну економію грошей, часу і нервів. Отже, найпростіші правила складання списку покупок і чому це треба робити саме так:


Починайте складати список покупок заздалегідь, а не перед самим походом у магазин. Якщо список написаний похапцем, підсвідомість весь час буде нагадувати вам, що ви «щось забули». Ідеальний спосіб позбутися цього нав’язливого почуття – завести блокнот і записувати що в будинку закінчилося або може закінчитися. Ще один бонус такого заздалегідь складеного списку: якщо хтось із рідних чи знайомих подзвонить з магазину і запитає «що купити», не потрібно довго згадувати, достатньо лише поглянути в блокнот.

Вказувати товар і його кількість максимально конкретно. Ніяких «що-небудь до чаю». Це може бути і булочка, і шикарний, дорогущий торт. Наш мозок на таких фразах вимикає свідому складову і підсвідома поведінка розігрується максимально. Що і враховується маркетологами, головна мета яких, щоб ви залишили побільше грошей в магазині. Правильніше буде написати, наприклад, так: –

  • Печиво «Цукрове» – 1 пачка; –
  • Цукерки «Лакомка» – 0,5 кг.

Товар повинен бути розподілений по категоріях. Наприклад, треба купити яблука, цукор, серветки, пиво, печиво, туалетний папір, чай, банани, чіпси. Можна, звичайно, так і записати в список. Але тоді вам доведеться багато і безладно бігати по магазину і сильно виростає ймовірність купити собі «що-небудь смачне» або «корисне», або … Правильніше буде записати так:

  • Яблука 1 кг, банани 0,5 кг;
  • Цукор 1 кг, печиво «Цукрове» 2 п., Чай «Лісова ягода» 2 п .;
  • Серветки «Королівські» 2 п., Туалетний папір 5 рулонів;
  • Пиво «Світле» 0,5 л, Чіпси «з сиром» велика пачка.

Бажано підрахувати суму покупки і взяти грошей трохи більше цієї суми. Тоді не виникне спокуса купити щось, чого в списку немає, грошей на це просто не буде. Якщо це неможливо, наприклад, якщо користуєтеся кредитною карткою, уявіть, що грошей на ній, крім зазначеної суми, немає. Зовсім.

Окреслити пріоритет покупок, якщо сума обмежена. Ціни останнім часом скачуть непередбачувано. А вирішувати, що викинути з повною кошика в черзі на касу … Особливо, якщо зроблені покупки на тиждень … Ну, ви зрозуміли …

Якщо магазин знайомий, заздалегідь продумати маршрут і позначте черговість придбання товарів. Це також зменшує імовірність незапланованих покупок.

Якщо товари беруться в різних магазинах, обов’язково розбити список покупок «помагазинно».

Обов’язково закінчуйте список нагадуванням, що покупок більше не потрібно. Так ми даємо команду підсвідомості, що все, шукати щось по магазину ми більше не мають наміру. Деякі психологи радять написати щось типу нагадування: «Кожна гривня на рахунку, не купуй більше нічого». Але це не обов’язково, хоча і дійсно змушує економити. Думаєте це все? Ні!

Зберігайте списки. Потім проведіть аналіз, які з товарів відверто зайві, а які можна замінити більш дешевими аналогами. Робити так бажано кожен місяць. А можна й частіше … От і все. По мінімуму.

Можна піти ще далі. Наприклад, підрахувати, скільки витрачається певного товару в місяць, і роздрукувати відразу кілька однакових списків. Наприклад, на все літо. Причому роздрукувати так щільно, щоб вписати новий товар було б проблематично.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.