Як правильно солити їжу?

Такий продукт, як кухонна сіль люди використовують з давніх часів і навіть донині ми не можемо уявити собі життя без цього простого, повсякденного, але такого необхідного продукту.

Хлористий натрій або скорочено NaCl, а попросту звичайна сіль в першу чергу використовується в кулінарії для додання смаку їжі і стравам які готуються, ну а також зовсім немаловажною є її роль в консервації продуктів – сіль через її дезінфікуючих властивостей є прекрасним консервантом.

Варто запам’ятати, що в процесі приготування різних блюд важливо також точно знати, що і коли солити і як же правильно це робити.

Приміром, м’ясні бульйони слід солити приблизно за півгодини до закінчення варіння, ну а якщо готується бульйон рибний, то сіль потрібно додавати в самому початку варіння. Овочі необхідно солити перед початком їх термічної обробки, до страв з бобових сіль додають вже тоді, коли продукт трохи розм’якшиться.

Соуси рекомендується солити вже після їх приготування, причому якщо пересолити соус або суп, то ситуацію цілком ще можна виправити – треба тільки додати трошки цукрового піску, оцту або лимонної кислоти, які допоможуть злегка підкоригувати смак страви. Також, щоб врятувати пересолений суп, його можна перекипятить разом з половинкою очищеної сирої картоплини, яка вбере в себе надлишки солі.

Деякі нюанси є і в приготуванні такого звичної страви, як картопля: при варінні солити її слід на самому початку, ну а смажений картопля солять в самому кінці готування.

Крупна сіль найкраще підійде для приготування перших страв, варіння макаронних виробів, овочів або круп, тоді як в процесі приготування м’яса, риби, салатів, а також при консервації, засолюванні або копченні переважніше буде використати середню сіль.

Дрібна ж сіль ідеально підходить для того. щоб викладати її на стіл і солити нею вже готові страви

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: