Як правильно ставити гірчичники?

Гірчичники прийнято ставити при простудних захворюваннях, наприклад, під час бронхіту, плевриту, бронхопневмонії, а також при переохолодженні з метою профілактичного заходу. Щоб лікування гірчичниками було ефективним, слід діяти правильно.

Як правильно ставити гірчичники під час бронхіту і при кашліОдним з найбільш ефективних методів лікування кашлю є курс лікування гірчичниками. Ставити їх потрібно між лопатками і під ними, на грудях, при цьому, намагаючись уникати зони серця. Курс лікування триває 3-5 днів залежно від ступеня захворювання.

Куди правильно ставити гірчичники під час бронхіту і при кашлі

Малюкам при кашлі рекомендовано гірчичне обгортання. Для цього необхідно самостійно підготувати засіб для даної процедури. У 0,5 л теплої кип’яченої води слід розчинити 1 ст. л. гірчичного порошку. Після того як засіб буде готовий, в нього слід опустити махровий рушник, в який потім укутати малюка. Укласти хворого в ліжко і укрити легким пледом на 5 хвилин. Після проведеної процедури дитинку обмити в теплій воді, надіти чистий одяг або укутати в байкову пелюшку (залежно від віку) і укласти в ліжко.

Гірчичники вельми ефективні і при лікуванні таких захворювань як бронхіт і бронхопневмонія. Позбутися від застійних явищ в легенях і бронхах можна провівши курс прогрівання гірчичниками від 10 до 14 днів. Якщо має місце запалення верхніх дихальних шляхів, рекомендується розташовувати лікувальний засіб безпосередньо в області грудиних і на литкові м’язи.

Якщо у хворого трахеїт, гірчичники необхідно накладати в області на грудях і на ікри. Курс лікування – від трьох днів до тижня.

Застосування гірчичників при нежитіУ числі найбільш неприємних симптомів, які супроводжують простудні захворювання – риніт, з яким боротися не так вже легко. Полегшити стан хворого, а при 5-денному курсі лікування гірчичниками і зовсім позбутися від нежиті дуже просто. Риніт лікується шляхом прикладання гірчичників до ступень ніг. Для кращого зігрівання необхідно замотати ноги фланелевою пелюшкою і надіти теплі шкарпетки. Процедура повинна виконуватись не менше 2 годин. Після того як гірчичники були зняті, слід надіти вовняні шкарпетки і швидко пересуватися по кімнаті. Це потрібно робити близько 10 хвилин. Потім хворий має випити чашку липового чаю і лягти під теплу ковдру.

Необхідно проробляти процедури прогрівання гірчичниками на ніч. Це дозволить пролонгувати ефект як можна довше.

Як правильно ставити гірчичники?Незважаючи на те, що лікування гірчичниками є далеко не новою методикою, ставити їх правильно досі вміють не всі.

Насамперед, необхідно підготувати глибоку тарілку, наповнену теплою водою. Кожен гірчичник, перед тим як прикласти до тіла хворого, необхідно опустити на 15 секунд у воду, причому в горизонтальному положенні. Після цього гірчичник прикладається до необхідної ділянки тіла і злегка притискається махрової серветкою.

При першій процедурі гірчичники не повинні знаходитися на тілі хворого довше, ніж 5 хвилин. Надалі тривалість кожної процедури необхідно поступово збільшувати на пару хвилин. Скільки б не було проведено процедур, в результаті вона повинна тривати близько 10 хвилин. Накладати гірчичники не слід більше двох разів на день.

Чи можна ставити гірчичники дітям?Грудним дітям і тим, у кого підвищена чутливість шкіри рекомендується ставити гірчичники тильною стороною або ж через плівку. Для пом’якшення ефекту можна прокласти між тілом хворого і гірчичниками тканину, попередньо змочену теплим рослинним маслом.

ЗастереженняЩоб уникнути опіку, як тільки гірчичник буде поставлений, необхідно стежити за реакцією шкіри протягом 2-3 хвилин. Загальна тривалість контакту гірчичників зі шкірою повинна бути не більше 10 хвилин. Якщо на шкірі проявилося помітне почервоніння, відчувається печіння або навіть біль, необхідно в той же момент зняти гірчичники. Пошкоджена ділянка шкіри слід промити теплою водою і змастити вазеліном. Ні в якому разі не обробляйте обпечене місце одеколоном або спиртом.

 
Ще один важливий момент: якщо у хворого спостерігається температура тіла вище 37,5 °С, від процедури доведеться відмовитися до того моменту, поки температура не прийде в норму.Заборонено ставити гірчичники вагітним жінкам і людям з шкірними захворюваннями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: