Як правильно сушити яблука?

Сушені яблука дуже довго і безпроблемно зберігаються, вони займають дуже мало місця, в порівнянні з іншими способами заготовки. Сухофрукти корисні. При сушінні в яблуках зберігаються майже всі корисні речовини і цукор, адже плоди не піддаються дії високих температур. По-четверте, сушка яблук вимагає мінімум трудовитрат, якщо використовувати сучасні знаряддя домогосподарок.

Вибір яблук

Вибираємо великі або середні яблучка з тонкою шкіркою і маленькою насіннєвий коробкою. Такий вибір дає малу кількість відходів і більшу кількість сировини. Вибираючи яблука для сушки, в першу чергу зверніть увагу на осінні сорти кисло-солодкого смаку. Не тільки смак, але і велику кількість сухих речовин відрізняє ці яблука від інших. Солодкі яблука дуже часто після сушки не мають вираженого смаку, що багатьом може не сподобатися.

Як підготувати яблука до сушки?

Обробляйте яблука не відразу всі, а порційно. Половина відра – це приблизно порція. Це потрібно для того, щоб вони не встигли окислитись і потемніти. А ще краще скористатися сольовим розчином, щоб зупинити окислення і зберегти приємний світлий колір яблучних часточок. Перед сушінням яблука потрібно вимити і обтерти, зайва волога подовжить процес сушки.

Наступний етап – видалення серцевини. Можна робити це спеціальним пристосуванням у вигляді трубочки з гострими краями, а можна по-старому, розрізавши на четвертинки і вирізавши неїстівні частини ножем. Якщо ви готуєте сухофрукти виключно на компот, то можна і зовсім не вирізати серцевинку. Чистити шкірку – непростиме блюзнірство відносно корисних речовин, але це тільки для своїх яблук. Якщо мова йде про куплені в супермаркеті, можливо, є сенс почистити плоди.

Далі нарізаємо яблука ножем або, для просунутих, за допомогою побутового слайсера. Товщина шматочків в нарізці повинна бути не більше 5 мм.

Обробка сольовим розчином. Нарізані яблука протягом 4 хвилин витримуємо в розчині 1% кухонної солі (100 г солі на відро води). Ось такий природний освітлювач дозволить вашим сушеним яблукам виглядати і світліше, і миліше. А також захистить від комах і як консервант збільшить термін зберігання часточок.

Способи сушки яблук

1. Сушка на відкритому повітрі   Сушити яблука на сонці – найстародавніший, але давно вже не найзручніший спосіб заготівлі сухофруктів. Він годиться для жарких регіонів з великою кількістю сонячних днів. Восени висушити яблука на відкритому повітрі навряд чи вийде, повітря повинне бути жарким, щоб яблука не загнивали, а швидко підв’ялювалися. Тому так зазвичай сушать літні яблука. Гідність способу – в практично необмеженому просторі для сушки, можна за раз висушити все. Недоліків ж маса. Яблука нарізаються тонкими скибочками або кружальцями і розкладаються на широкі дека або сітки в один шар. Щодня їх потрібно перевертати.

Інший варіант – нанизати яблука на нитки або палички і підвісити. Для захисту від мух та інших комах (ніхто не любить червиві сухофрукти) потрібно накрити яблука дрібної марлею, складеною 1-2 рази (що, втім, не є гарантією). Неприпустимо, щоб на плоди потрапив дощ. Якщо всі умови виконані, то яблука висушаться на спекотному сонці за 3-4 дня. Якщо сушити в тіні, буде потрібно трохи більше часу, до 7-8 днів.

2. Сушка в духовці, на плиті, в печі У духовці заготовляють яблука безліч господинь. Яблука потрібно розкласти рівномірно в 1 ряд на дека або краще на сітки. Включаємо духовку на слабкий вогонь або виставляємо температуру близько 75 ° С, відкривши дверцята на розмір долоні. Наприкінці сушіння можна понизити температуру до 50-55 ° С. Перевіряйте і при необхідності перемішуйте яблука кожні півтори-дві години. Приблизно через 7:00 дольки висохнуть. По закінченні готування яблука повинні бути блідими, ні в якому разі не коричневими і не пригорілими.

Деякі сушать яблука над газовою плитою, нанизавши дольки на нитки, розклавши їх на високих решітках або прямо на деку – за бажанням. Така сушка досить швидка, займає години 2, але вимагає постійної уваги і досвіду: поки не визначиш емпірично потрібний режим конфорок, висоту сушки, час готування, можна зіпсувати чимало плодів і нервів.

3. Сушка в електросушарці За допомогою ось такого нехитрого пристосування у невеликий термін насушити яблук не тільки собі на компот, але ще й сусідам, і друзям.   Це найпростіший спосіб сушіння яблук. Нарізати часточки завтовшки не більше 5 мм, рівномірно укласти в електросушку, виставити необхідну температуру, і через пару годин ви отримаєте готовий продукт! Яблука не підгорять, їх не з’їдять комахи, вони висохнуть швидко і правильно.  

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: