Як правильно вибирати кухонні ножі?

Серед стародавніх знарядь праці, знайдених археологами, в переважній більшості присутні плоскі довгі камені, з гострим ребром, що нагадують формою леза сучасних ножів. Саме вони служили головним інструментом господинь в шкіряних купальниках.

Ножі, дійсно є основними і незамінними кухонними інструментами навіть при наявності різної сучасної автоматики. Як правильно вибрати кухонні ножі – питання досить складне, оскільки різноманітність пропозицій від світових та вітчизняних виробників нескінченно. Слід також пам’ятати, що вибір ножів є прерогативою не тільки дружини, але і чоловіка.

Якщо підходити серйозно, то при виборі ножів слід вирішити кілька моментів:

1) визначитися в необхідному асортименті;

2) вибрати виробника;

3) знайти торгову точку з оптимальною ціною.

Які ножі потрібні

Можна з упевненістю стверджувати, що не знайдеться двох господинь з однаковим набором кухонних ножів. Одні обходяться мінімальним набором універсальних ножів, що відрізняються тільки розмірами, а інші використовують різні кухонні ножі, призначені для виконання окремих операцій. Як правило, на кухні повинні бути присутніми:

1) ніж для хліба із хвилястим лезом. Ним, як пилою, зручно різати хлібну кірку. Він також знадобиться для торта та інших хлібопродуктів;

2) універсальне “тріо”. Це набір з трьох ножів подібної форми різних розмірів. Використовується найбільш часто для різних операцій;

3) спеціальні ножі. До них відносяться кухонні інструменти з вузьконаправленої функціональністю. В якості представників можна виділити ніж для чищення риби, нарізання сиру та інші.

Як вибирати ножі

Вирушаючи за покупкою, кожен бажає купити тільки найкращі кухонні ножі. При цьому кожен продавець буде пропонувати тільки свій товар. Увагу слід приділити таким параметрам, як:

1) форма ножа повинна відповідати функціональному призначенню;

2) матеріал леза повинен бути твердим. Перевагою користуються леза із заточуванням променем лазера;

3) кращим матеріалом рукоятки є дерево. Пластик не міцний, а метал додасть ваги ножу;

4) кріплення рукоятки повинно бути надійним і довговічним.

Є й інші параметри, що визначають якість ножів, але якщо купити ножі у відомих виробників, то всі вони будуть дотримані. Не варто купувати дешеві підробки. Гарний зовнішній вигляд не гарантує, що лезо не доведеться щодня заточувати. Робота таким інструментом не безпечна, оскільки перегартований метал леза може зруйнуватися в самий не підходящий момент. Така ж неприємність може виникнути, якщо метал м’який і лезо зігнеться.

Якщо по близькості немає спеціалізованого магазину, то ножі можна купити через інтернет магазин. При цьому потрібно уважно подивитися цікаву модель і відгуки власників. Ножі на кухні – це не тільки комфорт для господині, але і можливість створювати шедеври кулінарного мистецтва. На цьому інструменті не можна економити.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: