Як правильно харчуватися під час вагітності?

Величезна кількість різних хвороб і порушень здоров’я сьогодні пов’язані з неправильним харчуванням і малорухливим способом життя, внаслідок чого для багатьох людей вкрай актуальна проблема надмірного набору маси тіла, через що вони і задаються питанням, як позбутися другого підборіддя і небажаних жирових відкладень.
 
І, незважаючи на велику кількість різних дієт для схуднення, комплексів спортивних вправ і варіантів хірургічної допомоги, починати оздоровлювати свій організм слід з переходу на правильні продукти і режим прийому їжі, і особливо це важливо для дівчат, які незабаром стануть матерями – тобто при вагітності.  
 
Умовно весь період виношування дитини можна розбити на 3 тимчасових відрізка.
 
Протягом першого місяця вагітності необхідно приймати фолієву кислоту, яка знизить ризик розвитку вроджених дефектів дитини, приблизно по 400 мг щодня.
 
З 5 по 12 тиждень ваш організм зможе сам підказати, що йому необхідно: тяга до молока, наприклад, означає нестачу кальцію, а тяга до м’ясної їжі – недолік заліза. Ранкове нездужання і слабкість допоможе зняти вітамін В6 і цинк, а також імбир і горіхи. У раціоні білі очищені продукти начебто макаронів, хліба і рису краще замінити на їх аналоги з борошна грубого помелу – вони допоможуть встановити баланс рівня цукру. Бажано якомога менше вживати цукру і кофеїну, але в теж час харчуватися кожні 4 – 5 годин і пити більше рідини, наприклад – соків.
 
Другі 3 місяці вагітності вимагають збільшення кількості калорійної їжі, так як відбувається інтенсивний розвиток і зростання плоду, і дуже важливо забезпечити їй достатню кількість поживних елементів.

З 16 по 24 тиждень починаються розвиватися почуття дитини, тому необхідно вживати їжу, багату на вітамін А – бетакаротин, таку як капуста, а також – жовтий перець і моркву. В цей же час через зростання матки буде збільшуватися навантаження на черевну порожнину і шлунок, що призводить до появи печії і труднощів у травленні. Звести їх до мінімуму можна шляхом виключення з раціону жирної або гострої їжі, кави, газованої води. Також, вечеряючи приблизно за 3 години до сну, краще замінити звичайну подушку на більш високу, що стимулюватиме їжу просуватися вниз по травному тракту.
 
З 29 по 40 тиждень дитина буде особливо потребувати жирних кислотах, вітамінах і мінералах, тому раціон повинен включати рибу, м’ясо, темно-зелені овочі, молочну продукцію, горіхи.
 
Приблизно за 2 тижні до передбачуваної появи дитини на світ потрібно вживати більше складних вуглеводів, що містяться в борошняних продуктах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: