Як правильно заточити ніж?

Основним і самим головним достоїнством і критерієм якості такого незамінного в будь-якому господарстві інструменту, як ніж є його гострота: ніж безумовно повинен бути гострим, а інакше це вже буде не ніж і використовувати його по основному призначенню буде попросту неможливо – часу на те, щоб порізати що-небудь тупим ножем йде набагато більше, не кажучи вже про нескінченному терпінні, який буде потрібно для того, щоб виконати таку роботу…

Тому ножі, які мають властивість з часом затупляться, необхідно періодично заточувати, причому робити це слід правильно.

Для початку варто відзначити, що заточувати ножі потрібно виключно чисті і з повністю сухим лезом. Варто пам’ятати, що заточування ножів завжди вимагає наявності певних навичок і, головне, обережності, так як дуже велика ймовірність отримання трав і порізів.

Найкраще заточувати ножі використовуючи точильний камінь і встановлювати лезо під кутом в 20 градусів до нього, при цьому потрібно стежити, щоб кут в процесі залишався таким же. Використовувати для подібної мети точила не бажано, але в деяких випадках підійде і цей варіант.

Перевіряти результати і якість заточування ножів можна за допомогою звичайного аркуша паперу, який слід розрізати на вазі; ні в якому разі не можна пробувати вістря пальцями – це загрожує серйозним порізом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: