Як правильно зберігати книги вдома?

Безумовно, прекрасним рішенням проблеми може стати електронна книга – і місця мало займає, і алергію не викликає. Але як бути справжнім романтикам, яким важливо тримати книгу в руці, з шелестом перевертати сторінки, відчувати запах книги, відзначати олівцем вподобані моменти і зробити книгу частиною великої і цінної колекції.

Домашня бібліотека може стати справжньою гордістю, прикрасою інтер’єру і предметом розмов. Ось тільки треба знати, як правильно зберігати книги вдома. Адже ні для кого не секрет, що вони збирають пил, що живуть в ній кліщі, спори цвілі і пилку, які можуть стати справжнім кошмаром для аллергетика. І якщо пил зі столу можна просто витерти вологою ганчіркою, з книгами все набагато складніше.

Зберігати книги вдома, щоб вони не руйнувалися, потрібно при температурі 18-20 градусів і стежити, щоб на них не падали прямі сонячні промені.

Якщо книга довгий час перебуває в сирому приміщенні або у вологій атмосфері, її часто вражає цвіль. Книги з плямами цвілі слід терміново ізолювати від інших книг, ретельно просушити і продезінфікувати. Ні в якому разі не можна намагатися змити цвіль вологою ганчіркою – так ви зробите тільки гірше. Цвіль можна обробити 2-3% розчином формаліну, а потім зняти ватняним тампоном з перекисом водню. Після цього книгу необхідно просушити на відкритому повітрі.

Не ставте книги занадто щільно одна до одного, залишайте місце для циркуляції повітря.

Якщо ви зберігаєте книги вдома за склом, не забувайте провітрювати полки, протирати пил і пилососити. Крім того зараз з’явилося спеціальне пило-збиральне обладнання, яке видаляє більшість алергенів в самих важкодоступних місцях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: