Як правильно зберігати взуття?

Взуття вимагає дбайливого до себе ставлення, але ми часто приходимо додому з роботи, стягуючи швидко чоботи або скидаємо туфлі і через кілька секунд геть забуваємо про те, що по дорозі мріяли помити, протерти і начистити свою обувку. А займатися цим потрібно періодично, інакше взуття довго не прослужить.
 
Також важливе значення має й та обставина, як де ми зберігаємо взуття. Наприклад, осінь змінила зима, а що ж робити з гумовими чобітьми? Їх колись треба ретельно вимити, просушити і скласти в взуттєву коробку, перш заповнивши кожен чобіт зім’ятої газетою або щільним папером, або спеціальними колодками. Робиться це виключно для того, щоб форма гумових чобіт НЕ зім’ялася, адже можуть з’явитися звичайні тріщини. Слід знати, що гумові чоботи, особливо з штучного каучуку, а також взуття з полімерів і з різними пластиковими елементами боїться сонячних променів. При прямому впливі ультрафіолетового випромінювання відбувається реакція окислення, а на каучуковій поверхні утворюється тверда скоринка, яка потім тріскається на безліч сегментів.
 
Також негативно впливає і вологе середовище на взуття зі штучного і натурального каучуку, та й взуття з натуральної шкіри не любить вологу.
 
Взуття з натуральних матеріалів боїться різних шкідливих мікроорганізмів і комах. Якщо взуття зберігається неправильно, то на його поверхні і всередині може оселитися цвіль і грибкові утворення. Особливо чутливі до цього руйнівного впливу лакофарбові покриття, у складі яких є нітроцеллюлоза.

Дуже часто шкіряне взуття уражається жуком – шкіроїдом, а його обробка з натурального хутра – міллю. Буває, що за літо і осінь моль ухитряється з’їсти все внутрішнє хутро у взутті, навіть штучний.
 
Відправляючи взуття на зберігання, обов’язково покладіть в коробки антибактеріальні препарати і засоби проти молі і жуків. Сезонне зберігання взуття має бути в спеціальних взуттєвих шафах з хорошою вентиляцією. Зараз випускають взуттєві шафи з антибактеріальними лампами, які одночасно підсушують повітря і вбивають шкідливі мікроорганізми.
 
Також серед останніх розробок – желеподібні дезодоранти для взуття, усувають неприємні запахи і вбивають бактерій, але продезінфікувати взуття можна і старим бабусиним способом. Візьміть ватний тампон, змочіть його в оцті і обережно покладіть усередину, помістіть взуття в поліетиленовий пакет, зав’яжіть і витримайте близько 12 годин.
 
Будь-яке взуття перед сезонним зберіганням ретельно миють, просушують, дезінфікують і змащують спеціальними кремами. Для зберігання повсякденного постійно просушують устілки і натирають взуття захисними кремами, залежно від погодних умов. Сезонне зберігання передбачає закритий тип, а повсякденне – відкритий тип зберігання.
 
Правильно доглядаючи за своїм взуттям, ви не тільки зберігаєте його зовнішній вигляд, але і дбаєте про своє здоров’я.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: