Як правильно збивати температуру дитині?

Найбільш затребуваною групою фармакологічних препаратів є жарознижуючі засоби для дітей. Адже побачивши на градуснику високу температуру, багато батьків біжать в аптеку за ліками, які допоможуть її збити. По-своєму, вони мають рацію, оскільки підвищена температур ахарактерна при наявності запальних процесів в організмі.

 
Висока температура – реагуємо правильно
 
В основному висока температура – це супутник вірусних простудних захворювань і тільки 20% це більш серйозні хвороби. При ОРЗ або ОРВ підвищена температура припиняє поширення вірусу в організмі, який при температурі більше 38 градусів гине. Значить, в подібному випадку імунна система дитини працює нормально.
 
Лікарі не рекомендують батькам збивати температуру у дитини, поки вона не стане вище 38,5. До це моменту потрібно тільки контролювати процес: забезпечувати дитину достатньою кількістю теплої рідини, стежити за вологістю повітря в приміщенні, не вкутувати малюка. Його шкіра повинна бути прохолодною і сухою, а в разі рясного потовиділення витирати дитини вологим рушником.
 
Однак, ці заходи актуальні тільки якщо температура у дитини не вище39 градусів. Але, в деяких випадках температуру треба збивати і при 38градусах. Наприклад, при захворюваннях серцево-судинної або нервової систем,якщо дитині менше 3-х років або його самопочуття значно погіршилося.
 
У будь-якому випадку, якщо у дитини температура викликайте лікаря, який об’єктивно оцінить стан дитини і призначить лікування.
 
Як правильно вибрати ліки
 
Сьогодні вчені ще не винайшли абсолютно безпечний жарознижуючий засіб для дітей. Всі препарати мають побічні дії та становлять потенційну загрозу.Найменш шкідливими є ліки, які містять парацетамол – вони знижують температуру на кілька годин, однак, при високій температурі їх дія короткочасна.
 
Наступним по ефективності є нурофен для дітей. Ці ліки знижує температуру швидше, ніж парацетамол, однак, існує одне АЛЕ. Цей препарат не можна давати дітям вік яких менше року.
 
Збиваємо температуру правильно
 
Якщо дитина захворіла, то жарознижувальний сироп для дітей йому буде простіше дати, та й засвоїться він швидше і ефективніше. Не займайтеся самолікуванням, адже дитячий організм дуже швидко реагує на всі препарати і не завжди це може бути позитивно. Перш, ніж використовувати ліки вивчіть інструкцію, а особливо дозування і побічні ефекти.При будь-якому сумніві звертайтеся до лікаря, який може відкоригувати лікування. Необхідно пам’ятати, що навіть парацетамол не можна давати дітям, що не досягли тримісячного віку і то, тільки тоді якщо температура перевищує 39градусів. Не можна давати ліки дітям для профілактики. Оскільки систематичний прийом жарознижуючих препаратів може розвинути ускладнення. Антибактеріальні та жарознижуючі препарати несумісні, разом їх застосовувати можна лише за призначенням і під суворим контролем лікаря.
 
Якщо дитина дуже маленька, то доцільно буде використовувати жарознижуючі свічки для дітей, вони набагато зручніше в застосуванні.
 
Вітрянка і температура
 
Вітрянка – це найбільш поширена дитяча хвороба. Її інкубаційний період може становити 1-3 тижні. Після цього у хворого спостерігається різке підвищення температури, головний біль, відчуття слабкості і висипання на шкірі у вигляді плоских рожевих цяток. Число цих цяток стрімко зростає, потім вони перетворюються в пухирці з рідиною. Видавлювати їх не рекомендується. Причому одні бульбашки можуть проходити, а інші з’являтися, їх необхідно змащувати зеленкою для знезараження можливих ранок.
 
Перш за все, при вітрянці слід виключити з дитячого раціону всі алергени, забезпечити рясне пиття і вживання молочних продуктів. Також, лікарі призначають і жарознижуючі при вітрянці, але тільки втому випадку, якщо температура буде вище 38,5 градусів. Як правило, дітям призначають парацетамол як протизапальний і жарознижуючий препарат.
 
Заборонені жарознижуючі препарати для дітей
 
Сьогодні дитині дозволяються давати тільки ті жарознижуючі препарати, які містять і бупрофен або парацетамол. Звичні ж для багатьох дорослих ліки, такі як ацетилсалицилова кислота, аспірин, анальгін, фенацетріну, амідоперін можуть не стільки допомогти скільки погіршити ситуацію. Адже зазначені препарати можуть стати причиною таких ускладнень як гостра ниркова недостатність, кишкові та шлункові кровотечі.Анальгін може порушити роботу кровотворної системи, температура може впасти нижче позначки в 35 градусів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: