Як прибрати клей з одягу?

Дуже часто при роботі з клеєм трапляється така неприємність, як попадання його на одяг. Видалити ці пляма вельми проблематично, але і це можна зробити, не віддаючи річ в хімчистку.    

Всі ми прекрасно знаємо, що існують різні види клею, плями від кожного з них прибираються різними способами. Отже, приступимо: як прибрати клей з одягу?  

Для того, що б видалити пляму від клею ПВА потрібно просто вивернути тканину навиворіт, і промити під теплою водою з господарським милом. Якщо це не допомогло, то протріть пляму ватним диском, змоченим в будь-якій рідені, що містить спирт або в столовому оцті. Після замочіть одяг у воді з порошком або іншим миючим засобом на пару годин, потім просто виперіть і прополосніть річ.    

Трохи складніше видалити з одягу клей «Момент» і йому подібні. Для цього буде потрібно ацетон або бензин. Ним так само необхідно просочити ватний диск і протерти поверхню тканини там де пляма. Після попрати одяг.    

У разі якщо така пляма виявилося на оксамитовій, шовковій або інший більш делікатній тканини, то слід використовувати більш м’який розчин. Наприклад, приготуйте розчин з однієї столової ложки 70% оцтової кислоти, розчиненої в 100мл холодної води.      

Пляма від канцелярського клею видаляються дуже просто, достатньо випрати одяг, попередньо протерши пляму господарським милом.  

А от щоб видалити столярний клей необхідно спочатку видалити клей з тканини тупим боком ножа, а потім приготувати мильний розчин і замочити в ньому одяг, не менше ніж на три години. Після випрати одяг як зазвичай.      

Для видалення з тканини силікатного клею, також необхідно замочити білизну на три-чотири години в мильному розчині з додаванням двох чайних ложок харчової соди. По закінченню цього часу потерти плямау щіткою для одягу і випрати. Якщо пляма застаріла, то спочатку необхідно зчистити його, попередньо розм’якшивши в гарячій воді. Що залишився від клею слід протерти ватним диском змоченим ацетоном.    

При попаданні на одяг казеїнового клею, для видалення плями використовують гліцерин або нашатирний спирт. Ним також змочують ватний диск і обробляють пляму, після залишають на півгодини і знову повторюють процедуру. Потім залишається просто випрати одяг.    

Це найбільш надійні способи, як прибрати клей з одягу. Але варто пам’ятати, перш ніж приступити до обробки плями, слід протестувати розчин на невеликій ділянці тканини, який прихований від погляду, адже розчин може пошкодити тканину.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: