Коли після відлиги різко вдаряють морози, утворюється ожеледь і, як правило, збільшуються черги до травмпунктів. Щоб захистити людей від можливих падінь, дороги і вулиці посипають сіллю. Все б добре, але ця сіль, потрапляючи на наше шкіряне взуття, залишабчи на ньому білі розводи. Більш того, в’їдаючись в поверхню виробу, вона пошкоджує його структуру.
 
Вирішити дану проблему нескладно, головне – вчасно видаляти сольові розводи і дотримуватися простих правил по догляду за шкіряним взуттям в зимовий період часу.
 
Методи, за допомогою яких можна прибрати сіль з шкіряного взуття
 
Перед тим як ми перейдемо безпосередньо до способів очищення відзначимо, що видаляти сіль з шкіряного взуття потрібно обов’язково. Якщо цього не робити, сіль в’їсться в шкіру і зробить її жорсткою. Після цього матеріал покриється кіркою і розтріскається. Пропонуємо вашій увазі такі способи:
 
Волога ганчірка. Перше, що ви повинні зробити після повернення додому, це протерти взуття ганчіркою, змоченою в теплій воді. Відразу після цього взяти суху м’яку тканину і видалити залишки води.
 
Щітка для взуття. Коли основна частина солі буде видалена, скористайтеся щіткою для чищення взуття, щоб позбутися від маленьких крупинок солі, що потрапили у взуттєві шви.
Оцет. Тепер в невеликому посуді змішайте оцет з водою (2 частини води на одну частину оцту) і гарненько перемішайте. В отриманому розчині змочіть ватяний диск або невеликий шматочок тканини і протріть взуття, після чого приберіть надлишки води за допомогою сухої ганчірки. Коли ви все зробите, залиште взуття при температурі 20-25°C до повного висихання. Якщо на висохлій шкірі виступлять білі плями, повторіть процедуру очищення з використанням розчину оцту.
 
Соняшникова олія. Якщо немає в будинку оцту? Скористайтеся замість нього соняшниковою олією. Просто нанесіть її за допомогою серветки на суху шкіряну поверхню і залиште на 7-8 годин. Якщо сольові білі плями залишаться, повторіть процедуру ще раз. Відзначимо, що замість соняшникової олії можна так само використовувати касторову.
 
Спирт. Прибрати сіль з шкіряного взуття можна ватним диском, змоченим у спирті. Просто протріть взуття і залиште сушитися при кімнатній температурі, далеко від обігрівачів.
 
Аерозольна фарба. Якщо, скориставшись вищенаведеними методами, вирішити проблему не вдалося, зафарбуйте сольові сліди за допомогою аерозольної фарби для шкіряного взуття, після чого нанесіть на поверхню крем, почекайте 20-30 хвилин і пополіруйте виріб м’якою тканиною.
 
Щоб убезпечити взуття від появи білих сольових розлучень, обробляйте її перед кожним виходом на вулицю спеціальним водовідштовхувальним засобом. Для цього нанесіть його рівномірним шаром і дочекайтеся, поки взуття повністю висохне при кімнатній температурі.
 
Сподіваємося, що наші поради допоможуть надовго зберегти первинний зовнішній вигляд вашої шкіряного взуття. Наостанок дамо пораду: в холодну пору року віддайте перевагу взуття на прогумованій або гумовій підошві, так як вона не тільки захистить ваші ноги в люті морози, а й буде менше ковзати по льоду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.