Як прибрати слід від праски.

Весняний ранок або морозний зимовий вечір можуть бути затьмарені за одну мить з легким присмаком гару на губах. Абсолютно несподівано для власника прекрасного дива техніки, праски, може статися непередбачене подія.   Один невірний рух, зайва секунда і… слід від праски прикрашає поверхню зовсім новенької кофтинки або плаття. 

Таким чином, може бути зіпсований не тільки фаворит гардероба, але і настрій, або важлива зустріч, що ще жахливіше. Часом скасувати призначене побачення неможливо, але і з’явитися на нього в зіпсованої одязі теж не можна, особливо якщо це іспит або співбесіду при прийомі на роботу. Що ж робити в такій ситуації? Як прибрати слід від праски?

Здавалося б, що може бути простіше: змінити наряд, та й все. І нерви цілі, і можна продовжувати намічені плани. Чи не тут – то було! Є особливі випадки, коли зовнішній вигляд не терпить коливань. Наприклад, потрібно прийти на зустріч тільки в синьому костюмі, або сьогодні хочеться бути у своїй новій спідниці, щоб затьмарити всіх претенденток на серце того єдиного і неповторного. У такому випадку потрібно рятувати одяг, причому негайно.

Є старі народні засоби, які перевірені роками і сотнями поколінь.  Розглянемо декілька з них.  

Якщо слід від праски ледь видніється, але все таки має місце, то можна спробувати його видалити звичайною канцелярською гумкою. Вона повинна бути тугою і твердою. М’які представниці цього виду для порятунку не підійдуть. Вони гарні тільки при видаленні слідів простого олівця з паперу. У даному випадку варто взяти терочку або гумку щільніше, і, звичайно ж, чисту, а краще нову. Не сильно притискаючи її до поверхні тканини, потрібно потерти слід від праски, злегка натягнувши матерію. Потім гарненько збризнути річ і знову пропрасувати, тільки тепер акуратно і через марлю.  

Якщо слід більш значний, то обпалену тканину можна реанімувати за допомогою лимона. Його слід натерти на тертку і розкласти по всій поверхні сліду від праски. Почекавши 20 хвилин, тканина сполоснути в холодній воді. Потім відразу ж слід випрати річ. Такий спосіб підходить як для світлих, так і для темних і кольорових речей.  

Також в питанні , як прибрати слід від праски , може допомогти спеціально приготовлений розчин. У 350 мл води розводиться 2 чайні ложки перекису водню. Гарненько розмішується і змочується пошкоджену ділянку отриманим розчином. Після чого речі теж варто випрати.   Якщо зіпсована річ досить делікатна, то можна спробувати позбутися слідів праски виправши її в кондиціонері для білизни. Просто в кондиціонері без порошку. Це не дасть лугу зруйнувати поверхню тканини і акуратно позбавить від пригорання.  

Якщо слід від праски залишився на товстої тканини, наприклад на шерсті, то його можна спробувати зрізати ножем. Вийде акуратно і непомітно. Тільки натиск руки повинен бути невеликий, щоб не прорізати діру.  

Бувають випадки, коли слід від праски утворився на килимі або на дивані. У такому випадку підійде спосіб перевірений багатьма ательє. Використовуючи борну кислоту (розчин) або перекис водню, змочують ватний тампон, і прикладають його до пошкодженої поверхні на 15-20 хвилин. Потім промивають мильним розчином. Пригорілий слід зникає після висихання поверхні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: