Як приготувати напої з молоком? Кава з молоком, какао з молоком, чай з молоком!

Молочні продукти і страви

 
Дуже корисні для здоров’я людини, особливо дітей, молоко І молочні продукти. Вершкове масло легко перетравлюється і засвоюється людським організмом. Кисломолочні продукти — кисле молоко, кефір, ряжанку рекомендують вживати на сніданок і, особливо, на вечерю. Солодке молоко широко використовується для приготування каш, супів, гарячих солодких напоїв — кофе, какао, для тіста. 
 
Зберігання молока.
 
Молочні продукти зберігаються на холоді і краще в скляному посуді. Охолоджене після удою молоко може зберігатись у холодному місці в льоху або в холодильнику про¬тягом 2—3 діб. Якщо немає льоху чи холодильника, то в гарячі дні скляний посуд з молоком ставлять у широку миску з водою і накривають салфеткою, краї якої занурюють у воду. Вода випаровуватиметься з салфетки, і це сприятиме підтриманню в посуді з молоком такої температури, при якій молоко довго не скисає. Кип’ячене молоко. Кип’ятити молоко краще в алюмінієвій чи емальованій каструлі. Після кип’ятіння молока посуд треба добре вимити гарячою водою з допомогою жорсткого квачика або спеціальної щіточки (йоршиком), просушити і зберігати в шафі чи на поличці. Перед тим як кип’ятити молоко, каструлю споліскують теплою, а потім холодною водою. Щоб у молоці краще збереглись вітаміни, його кип’ятять у закритому посуді, час від часу знімаючи кришку і перемішуючи молоко чистою ложкою.

Кава з молоком.
 
Щоб напій був смачний і ароматний, каву треба варити в спеціальному посуді (каструлі, кофейнику), який більш ні для чого не використовується. У посуд наливають холодної води і ставлять на вогонь. Перед кипінням кладуть молоту каву (1 чайну ложку на 1 склянку води) і кип’ятять не більше трьох хвилин, стежачи за тим, щоб не збігло. Потім його проціджують крізь густе сито або чисту марлю і розливають у чашки. Каву не слід довго кип’ятити або підігрівати кілька разів, бо від цього воно втрачає смак і аромат.Каву подають чорну або з молоком чи вершками. Кип’ячене молоко (вершки), цукор подають окремо.

Варять каву також на молоці. Спочатку заварюють каву, як описано вище, а потім переливають у каструлю, додають стільки ж молока, кладуть цукор з розрахунку 2 чайні ложки на склянку і кип’ятять. Після цього розливають у чашки чи склянки І подають до столу. До кави на сніданок подають бутерброд з маслом, сиром, печиво, сухарі.

Какао.
 
Какао в порошку кладуть у каструлю з розрахунку: 1 чайну ложку на 1 склянку молока, додають цукор (2 чайні ложки на 1 склянку) і добре перемішують. Потім вливають трохи гарячогомолока або кип’ятку І добре розтирають,” щоб не було грудочок. У розтерте какао вливають гаряче молоко, ставлять на плиту і варять, безперервно розмішуючи, поки воно закипить. Знявши з вогню, розливають у чашки і подають до столу. До какао на сніданок подають булку з маслом, сухарі.

Заварювання чаю.
 
До сніданку, на вечерю і навіть на третє до обіду часто подають чай. Заварювати чай слід у фарфоровому чайнику. Перед заварюванням чайник треба сполоснути окропом, щоб він нагрівся, а потім засипати чай з розрахунку одну чайну ложку на 6—8 склянок чаю і залити окропом до половини. Щоб чай краще настоявся, чайник накривають рушником І так ставлять на 5 хвилин, а потім доливають по вінця.

Не можна заварений чай кип’ятити або довго залишати на плиті, бо від цього він втрачає колір і аромат. Заварки наливають приблизно Уз склянки, а решту доливають кип’ятком. Розливаючи чай, треба враховувати і індивідуальні смаки членів сім’ї чи гостей, яких ви ним частуєте. Сухий чай, кофе, какао слід зберігати в сухому місці, в щільно закритих коробочках.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: