Перший варіант як зробити шоколад  в домашніх умовах

Отже, для того щоб зробити шоколад з какао в домашніх умовах вам знадобиться:

– какао-порошок – 250грамм

– молоко свіже – 15 мілілітрів

– масло вершкове – 200грам

– цукор – 100 грам

– какао-масло – на смак

Першим кроком розтопити на водяній бані масло. Водяна баня – це миска, поміщена в каструлю з водою. Якщо поставити каструлю на газ, то кипляча вода розігріє миску і відповідно розтане масло. При такому розігріві масло легко розплавити, не довівши до кипіння. Отже, воно розтануло. Знімаємо мисочку з маслом з каструлі і отставляем поки в сторону.

Вливаємо в іншу каструлю молоко, і постійно помішуючи, щоб уникнути пригорання, доводимо до кипіння. При перших ознаках закипання всипаємо в нього підготовлені цукор і какао-порошок. Акуратно розмішуємо, стежачи, щоб маса була однорідною. Додаємо розтоплене масло. Також ретельно перемішуючи.

Фактично ми досягли моменту, коли шоколаду можна надати власний смак, додавши в нього ваніль на кінчику ножа або родзинки з горіхами. Можна додати трохи більше масло-какао і зменшити кількість молока, тоді отримаємо гіркий тип шоколаду, а якщо, навпаки, замість 30 грам какао-порошку додати сухе молоко в тій же кількості, вийде молочний тип шоколаду.

Внісши бажані корективи у смак шоколаду, можемо розлити його по формам, поки він не охолов. А тепер помістимо його в холодильник, до повного затвердіння.

Другий варіант (спрощений) як зробити шоколад в домашніх умовах

– молоко – 75 грам

– какао-порошок – 70 грам

– масло вершкове – 50 грам

– цукор – 150 грам

– борошно – 5 грам

Вливаємо в невелику каструлю молоко, додаємо в нього цукор, какао-порошок, ретельно перемішуємо і ставимо на тихий вогонь. Доводимо суміш до кипіння і невеликими шматочками додаємо масло. Стежимо за тим, щоб не утворювалося грудок. Помалу додаємо борошно, і знову доводимо суміш до кипіння. Настав час добавок. Якщо добавки не використовуються, то ласощі можна розливати по формах і ставити в холодильник.

Тепер можна кликати наших ласунів на дегустацію ласощів. Приємного апетиту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.