Як приготувати смородинове варення?

У ягодах смородини міститься велика кількість вітаміну С і Е. З’їдаючи всього 40 ягід на день людина отримує денну норму цих вітамінів. Крім цього смородинове варення допомагає полегшити стан людини при грипі.

Найкориснішою та популярної ягодою в садах нашої країни є чорна смородина. Завдяки своєму яскравому забарвленню чорна смородина містить в 5 разів більше вітамінів, ніж червона смородина. Смородина допомагає більш активно вироблятися ферментам, які сприяють швидкому травленню. Крім цього смородина підтримує імунну систему і стимулює клітинний обмін. Ягоди смородини багаті на пектинові речовини, які виводять з організму шкідливий холестерин, очищають кровоносні судини і запобігають розвитку серцево-судинних захворювань. Корисні не лише ягоди, а й листя та молоді пагони смородини, з яких готують тонізуючі напої та чаї.

Свіжо зірвану смородину не можна довго зберігати, її потрібно швидко з’їдати або переробляти. З ягід смородини готують різні компоти, настоянки, наливки і варять дуже смачне варення. З чорної смородини варять ароматні джеми і варення, тому що вони володіють багатим пряним ароматом. Червона смородина – ідеальне сировина для приготування желе. З білої смородини готують дуже смачне домашнє вино, яке цінується через свій приємний смак і вишуканий аромат. Правильно приготоване варення зберігає всі корисні речовини і вітаміни.

Для приготування смачного смородинового варення знадобиться

  • 1 кг стиглої чорної смородини,
  • 0,5 л води  
  • 1,5 кг цукру.

Для того, щоб ягоди не зморщувались під час варіння, їх необхідно опустити в киплячу воду на кілька хвилин перед приготуванням. Після цього ягоди повинні стекти. З води, яка залишилася після варіння смородини та цукру потрібно зварити сироп і довести до кипіння. Остиглий сироп відфільтрувати через кілька шарів марлі і знову довести до кипіння, всипаючи невеликими порціями ягоди.

Це варення варять за один раз, постійно знімаючи пінку. Варення варити до готовності і в гарячому вигляді розлити по сухим стерилізованим банкам. Потім щільно закупорити і дати варенню повністю охолонути. Такий спосіб варіння дозволяє трохи недоварювати варення, це тільки поліпшить його смакові якості.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: