Як приготувати вино з яблук?

Інгредієнти для рецепта вина з яблук в домашніх умовах:

Для ягідних дріжджів: родзинки – 100 г; вода.

Для вина: яблучний сік – 5 літрів; цукор – 1 кг.

Рецепт яблучного вина в домашніх умовах

Фрукти миємо, розрізаємо їх на кілька частин, видаляємо насіннєві коробочки. Після цього порційно закладаємо яблука в соковижималку і отримуємо необхідну кількість соку. Врахуйте, що, приміром, «білий налив» не такий соковитий, і тому яблук в такому випадку потрібно переробити набагато більше, ніж плодів інших сортів.

Потім отриманий сік проціджуємо через марлю в чисту склянну посудину. У невелику емальовану каструльку або банку відливаємо 1 літр соку і висипаємо в нього приблизно 500 грам цукру. Перемішуємо суміш чистої дерев’яною ложкою до розчинення кристалів.

Далі з’єднуємо обидві рідини разом, перемішуємо. Зав’язуємо шийку посудини тканиною і поміщаємо в тепле місце на 9-10 днів.

Потім через 4-5 днів готуємо ягідну закваску. Для цього в скляну банку ємністю 0,5 літра висипаємо промиті родзинки. Потім заливаємо ягоди теплою кип’яченою водою так, щоб вони повністю були покриті рідиною. Закриваємо банку капроновою кришкою і прибираємо в тепле темне місце приблизно на 4 дні.

Далі в скляний бутель з соком (суслом) додаємо цукор, що залишився і отриману закваску. Знову зав’язуємо бутель з вином тканиною і поміщаємо його в тепле місце для бродіння, приблизно на 5-7 днів.

Після настання в посудині активної появи пухирців знімаємо тканину і закриваємо горлечко кришкою з вставленої в неї трубкою («водяним затвором”). Місце виходу трубки з кришки ретельно заливаємо парафіном, глиною для ліплення або пластиліном. Кінець трубки опускаємо в ємність з водою, для того, щоб було простіше спостерігати за процесом бродіння вина.

Найсильніше бродіння (відразу буде видно по появі великої кількості бульбашок) настає на 12-13 день. Поступово процес бродіння зменшується і до кінця 2 місяці припиняється повністю. Далі зливаємо вино з осаду. Для цього в посудину з вином вставляємо один кінець гумової трубки, а другий беремо в рот, втягуємо в себе повітря і швидко опускаємо трубочку в підготовлену, чисту ємність, що знаходиться нижче рівня першого бутля.

Потім прикриваємо бутель з яблучним вином тканиною і залишаємо в такому вигляді на 1-2 дня, для відстоювання.  Після цього закриваємо винний посуд щільною пробкою і переносимо його в прохолодне місце для зберігання.

Витримується яблучне вино з соку в сприятливих домашніх умовах при температурі не нижче 10С протягом 4-6 місяців і більше. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: