Як приготувати вишневе варення?

Заготовлюючи вишню у вигляді варення, наші сім’ї забезпечуються, з одного боку, смачними і приголомшливо ароматними ласощами, а з іншого боку, отримують можливість постійного вживання дуже важливих вітамінів цілий рік. Вишня дуже багата на вітамін С, В2, Р – активними речовинами, фолієвою кислотою і великим вмістом заліза.

Необхідно відразу звернути вашу увагу на те, що найбільш вдалими виходять варення, зварені з пізніх сортів вишні. Такі варення виграють і за кольором, і за ароматом і, звичайно ж по непередаваним смаком, в порівнянні з варенням, звареними з ранніх сортів вишні, у якої і м’якоть світла, і самі плоди зайво водянисті, та й аромат абсолютно не той.

Вишневе варення рецепт № 1

Для приготування вишневого варення потрібно:

  • вишня – 1000г ,
  • цукор – 1000г .

З цукру і однієї склянки води варимо сироп, в ємності, в якій будемо готувати варення, вона повинна бути або емальована, але в цьому випадку велика вірогідність пригорання, або з нержавіючої сталі, але в ніякому разі не алюмінієва.

Сироп варимо до готовності, яка визначається за просвітлінням сиропу. Вишні, пізнього сорту, дуже темні і м’ясисті, промиваємо і кладемо в киплячий сироп, помішує, як тільки вода знову закипить, вимикаємо вогонь і залишаємо варення до повного охолодження. Таким чином робимо три рази, на останній, третій раз варимо варення з вишень до готовності.

Визначити готовність можна наступним чином, на холодну поверхню, ложка, блюдце і т.п., наноситься одна крапелька варення, якщо вона не розтікається, то варення цілком готове і немає сенсу в подальшому знищенні корисних речовин, що містяться в надлишку в цих цілющих ягодах.

Тепер, заздалегідь промиті і підготовлені банки, по черзі стерилізуємо, накладаємо варення і, закривши тільки що простерилізованими кришками, закупорюють. Всі банки ставимо, кришками вниз, на теплоізоляційну поверхню, типу, ковдру або що-небудь подібне, і закриваємо, також чимось, що утримує тепло. Через годину теплоізоляцію можна знімати і перевертати банки, після їх повного охолодження, прибираємо на зберігання.

Вишневе варення рецепт № 2

Для приготування вишневого варення потрібно:

  • вишня – 1000г, 
  • цукор – 500г. 

Для початку приготування промиваємо вишні і видаляємо з них кісточки. Кількість цукру може бути збільшено, при бажанні, до 1500г, тобто його вміст у варення, визначається, виключно особистими уподобаннями.

Треба зауважити, що даний спосіб приготування вишневого варення як би підрозділяється ще на два способи, а саме з варінням сиропу, як звичайно, з наступною закладкою ягід і приготування варення, без попередньої варіння сиропу. Результатом цих двох способів приготування варення є отримання вишневого варення двох видів з різної консистенції, а саме, варення, яке варилося без попереднього приготування сиропу, виходить більш густим.

Саме таке густе варення і воліє значна більшість, береш кожну ягідку в рот, і з неї нічого не стікає, можна пити чай як з цукерками. Таким варенням дуже зручно прикрашати кулінарні вироби і використовувати його, як начинку до пирогів, додавши мінімальну кількість або крохмалю, або манної крупи.

Особливо пікантний смак виходить у фруктового салату, коли в нього додаються вишні, з варення, звареного за даним рецептом. Отже, в промиті і очищені від кісточок вишні, висипані в ємність для приготування варення, насипаємо цукор і залишаємо на деякий час для появи деякої кількості соку.

Після того як сік з’явився, ставимо таз з вишнями і цукром на конфорку  і постійно помішуючи доводимо його до кипіння, потім залишаємо до повного охолодження. Потім повторюємо процес 3-4 рази, залежно від наявності часу, а також від бажаної схоронності ступеня цілісності вишень.

Востаннє доварювали варення до кінця, не забуваючи помішувати постійно, і не просто помішувати, а дерев’яною ложкою з довгою ручкою, саме таку, слід використовувати для приготування варення, «скребти» по дну, з подальшим звичайним помішуванням.

У приготуванні будь-якого варення дуже важливим є саме температурний режим і відсутність запаху присмаленого варення, який може звести до нуля всі наші старання. Сам процес остаточного доварювання вишневого варення з даного способу, займають дуже мало часу, тому ще до того, як ви поставите таз з варенням на вогонь, необхідно підготувати і промити банки, в які ви будете закупорювати варення.

Потім включити вогонь, доварити варення до дуже густого стану, але так, що б воно не втратило свій красивий колір, потім розклавши по банках, закатати на зиму.

Вишневе варення рецепт № 3

Для приготування вишневого варення потрібно:

  • вишні – 1000г, 
  • цукор – 500г .

Вишні, пізніх сортів, промиваємо, очищаємо від кісточок і пропускаємо через м’ясорубку або блендер, для отримання однорідної маси, яку поміщаємо в ємність для приготування варення.

Масу засипаємо цукром і відразу, оскільки сік отримана маса вже має в достатній кількості, ставимо на вогонь. Варимо варення з даного способу в один прийом, так як немає необхідності зберігати вишеньки цілком, в результаті у нас вийде гарна густа, желеподібна маса, таке варення дуже зручно намазувати на бутерброди з маслом, це така смакота, що не захочеться ніяких інших десертів.

Дуже смачно виходить і вживання даного виду варення разом з будь-якими кашами, вони тоді йдут , просто «на ура», що є гарною підмогою для людей бажаючих перейти на правильне харчування і вживати якомога більше каш. До того ж для харчування дітей, яким з цим варенням можна подати будь-яку корисну їжу і не вислуховувати їхні капризи, а тільки встигати підносити добавку.

Отже, після того, як варення загусло, розкладаємо його по підготовлених попередньо, банкам і закупорюють.

Вишневе варення рецепт № 4

Для приготування вишневого варення знадобиться:

  • вишня – 1000г, 
  • цукор – 200г. 

Якщо підходити строго до визначення, то це скоріше не варення, а так звана вітамінна п’ятихвилинка, що дозволяє зберегти максимальну кількість вітамінів і мікроелементів, а також аромат свіжих вишень, що нагадують про літо, а значить, що піднімають наш настрій. Можна приготувати даний вид вишневого варення і абсолютно без цукру, але тоді, бажано не зберігати його довго, максимум до грудня місяця.

Довше воно у вас і не затримається само собою, так як, розсмакувавши його, ваші домочадці значно скоротять його запаси задовго до граничного часу зберігання.

Починаючи готувати вишневе варення даними способом, промиваємо вишню, потім видаляємо кісточки з неї, пропускаємо через м’ясорубку або блендер, додаємо цукор, всю масу викладаємо в таз для варіння варення. Включаємо вогонь і варимо, при постійному помішуванні, до моменту закипання суміші.

Після закипання, варимо, приблизно, хвилин п’ять – десять, потім розкладаємо у заздалегідь приготовлені і пастеризовані банки, закривши їх кришками, закупорюють наше вітамінне вишневе варення .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: