Як приймати контрастний душ?

Всім відомо, що контрастний душ – шлях до бадьорості і гарного настрою. Однак далеко не всі його люблять і далеко не всі знають, як правильно зробити таку просту процедуру реально корисною, найменш неприємною і якомога більше ефективною.
 
Користь контрастного душу
 
Напевно, кожна людина чула, що ця процедура дуже корисна. Що вона дає прилив сил, сприяє залученню додаткової енергії. Але далеко не кожен чув, що саме відбувається з його тілом і організмом, які процеси проходять. Давайте копнемо трохи глибше і дізнаємося, що конкретно дає нам зміна гарячої води на холодну. Отже, відзначимо 7 найважливіших процесів, що відбуваються під час проведення душа:
 

  • зміцнення імунітету;
  • поліпшення кровопостачання;
  • поліпшення стану шкіри;
  • ефективна боротьба з целюлітом;
  • поліпшення обміну речовин;
  • допомогу в боротьбі із зайвою вагою;
  • тренування м’язів і тіла.

 
Список досить значний, деякі пункти слід розглянути більш докладно.
 
Якщо говорити про поліпшення кровопостачання, то тут слід зазначити, що контрастний душ змушує кров рухатися швидше, це призводить до поліпшення всіх життєво важливих процесів в організмі. Найважливішим моментом тут слід відзначити те, що регулюється кровопостачання в капілярах, а вони містять близько 80% всієї нашої крові.

Контрастний душ незвичайно впливає на шкірні покриви. У теплому стані пори шкіри розширюються, а при обливанні холодною водою – різко звужуються. Та ж «гімнастика» відбувається і з судинами, що призводить до того, що активно виводяться шлаки і токсини. Звичайно, ефект на обличчя: шкіра стає здоровішою і молодшою, починає підтягуватися.
 
Контрастний душ покращує обмін речовин, що призводить до регуляції ваги. Безумовно, для кращого ефекту можна підкріпити швидкість схуднення дієтою та гімнастикою, а процедура душа тільки поліпшить цей процес. До речі, люди, вже схудлі, часто стикаються з такою проблемою як в’яла і обвисла шкіра – дуже рекомендується вписати контрастний душ в свій графік, і дуже скоро забудете про проблему.
 
У момент, коли нагріте тіло обливається холодною водою, відбувається недовгий, але дуже дієвий стрибок температури тіла вгору. У цей момент можна відчути приплив свіжої енергії, що відбувається завдяки виникненню великої кількості вільних нейтронів. Також підвищення температури тіла сприяє знищенню вірусів.
 
Щоб душ став вірним помічником у боротьбі з целюлітом, необхідно скористатися допоміжним засобом – масажем. Можна озброїтися масажною рукавичкою, дуже жорсткою мочалкою або робити масаж за допомогою струменів води: круговими рухами по сідницях і животі. А по ногах наступним чином: попереду – зверху вниз, ззаду – знизу вгору.
 
Чого не варто робити?
 
Для початку давайте ознайомимося з найбільш частими помилками у початківців:
 
Не слід заносити голову під душ. Це може тільки погіршити стан.
 
Якщо ви хочете влаштувати контрастний душ для лиця, скористайтеся кубиками льоду, якими протирайте обличчя щоранку. Лід може бути не тільки з води, але і з корисних цілющих трав: зелений чай, ромашка і т.п.
 
Не поспішайте. Це дуже важливе правило. Не варто робити собі дуже гарячу або холодну воду в перші рази. Підвищуйте і знижуйте температуру постійно протягом усього першого місяця.
 
Запам’ятайте, під час проведення процедури ви не повинні відчувати ніякого дискомфорту, вода повинна бути максимально приємною для вашого тіла.
 
Не зволікайте! Це правило випливає з попереднього. Якщо ви довели холодну воду до температури 20 градусів і вона вам досить приємна, то її (температуру) слід різко понизити. Звикання пройде моментально. Але зупинятися на 18-20 градусах не варто – це просто не принесе жодних результатів. Така температура не забезпечує струсу організму і може призвести до банального переохолодження.
 
Контрастний душ потрібно внести в свій щоденний графік на все життя. Якщо його проводити через день – результатів, або не буде зовсім, або вони будуть мінімальні.
 
Якщо, домігшись якогось результату або поставленої раніше мети, закинути процедуру – все дуже швидко повернеться на круги своя.
 
Як правильно почати проводити процедуру?
 
Дуже важливо правильно почати і проводити контрастний душ. Робіть це в кілька етапів: Почніть з теплої води, під якою ви повинні максимально розслабитися. Постійте під нею стільки, скільки вам подобається. Увімкніть досить гарячу воду, але ні в якому разі не обпалює себе. Температура повинна бути прийнятною, щоб максимально нагріти тіло. В принципі , простояти під нею можна стільки, скільки вважаєте за потрібне. Холодну воду необхідно включити на нетривалий час – спробуйте почати з 15 секунд. Температура не повинна бути дуже низькою. Вона повинна бути максимально приємною для вашого тіла. Змініть холодну воду на гарячу, постійте під нею секунд 40 і знову увімкніть холодну, скільки витерпите. Для початку нормально буде 15-30 секунд. Знову перейдіть на гарячу, постійте під нею хвилину і включіть холодну – стійте рівно стільки, скільки зможете витримати. Вийшовши з-під душу, візьміть жорстке рушник і дуже енергійно розітріть ним тіло.
 
В ідеалі, коли ви повністю звикнете щодня проводити душові процедури, весь процес буде виглядати приблизно таким чином: тепла вода, потім гаряча, потім холодна – від 30 секунд; потім гаряча – 20-40 секунд, потім знову холодна – більше хвилини; гаряча близько хвилини, а потім включаємо холодну воду і стоїмо під нею, скільки подобається.
 
Не забувайте, справжній контрастний душ вимагає мінімум три етапи зміни однієї води на іншу. Останній етап – обов’язково холодна вода. А процедуру необхідно проводити щодня, якщо є бажання, то можна і по 2 рази на день.
 
Протипоказання
 
Безумовно, як і будь-яка процедура, контрастний душ не може підходити всім без винятку. Лікарі давно відзначили категорії людей, яким не слід проводити такий душ. Для початку, якщо у вас якесь запальне захворювання, будь то цистит або ангіна, починати прямо зараз не варто. Будь-які загострення хронічних захворювань, а також менструація у жінок – теж відносяться до розряду протипоказань. До речі, якщо у вас є будь-яке хронічне захворювання, навіть якщо воно зараз не знаходиться в стадії загострення, то для початку краще всього проконсультуватися зі своїм лікарем.
 
Також є цілий ряд захворювань, при яких не рекомендовано проводити контрастний душ: гострий тромбофлебіт, злоякісні пухлини, захворювання крові, захворювання серцево-судинної системи.
 
Консультації лікаря також вимагають такі захворювання як гіпертонія, будь-які порушення мозкового кровообіг , при спазмах судин. Тут процедура душа вимагає великої обережності і навіть спостереження фахівця.
 
І останнє правило. Не забувайте, що приймати контрастний душ найкраще хоча б за годину до виходу з дому. А якщо ввечері, то за 1-2 години до сну. Якщо ви будете слідувати всім правилам, вже через кілька тижнів ви зможете не тільки відчути зміни всередині себе, а й на власні очі побачити в дзеркалі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: