Гроші – одна з найактуальніших тем у сучасному світі. Для більшості з нас гроші є «проблемою», яку треба вирішити. Я впевнений, що гроші як такі не є проблемою. Вони – всього лише індикатор, який вказує на проблеми (або їх відсутність) в якихось інших, більш значущих сферах нашого життя.

 
Почнем трохи здалеку. Що ми зазвичай робимо, коли нам не вистачає грошей Найчастіше шукаємо нове джерело фінансових надходжень: нову роботу з більшою зарплатою, додатковий підробіток, відкриваємо власний бізнес… Бувають також незаконні способи «здобичі грошей», але мова зараз не про це. Мова про те, що об’єднує всі ці способи. Всі вони мають однакову спрямованість – пошук нових джерел, з яких можна більше «взяти». 
 
Але життя показує, що грошей у нас, як правило, не стільки, скільки дає життя, а стільки, скільки ми готові прийняти… Часто виходить, що взяти -то є де, але « покласти» нікуди, тому не беремо… Ці слова можуть здатися абсурдом. Адже мало хто відмовляється від грошей в прямому сенсі слова. Вчинок вченого – математика Григорія Перельмана здається дивним навіть самим непрагматичний людям. Як можна відмовитися від свого власного мільйона доларів! Між тим, всі ми трошки «Перельман». Ми теж відмовляємося від грошей, тільки не в прямому, а в переносному смислі.
 
Свідмо ми всі хочемо «хорошого», гідною, багатого життя. Але наша психіка складається не тільки з «свідомості». Свідомість – це тільки « видима частина» процесів, що відбуваються в наших головах.
Основная ж «робота» відбувається на несвідомому рівні. Проникнути туди складно, але можна, якщо не ігнорувати цю «мудру» частину себе і орієнтуватися на очевидні факти. Ви мрієте мати такі фінансові можливості, щоб жити де-небудь на Лазурному Березі і ні в чому собі не відмовляти? Але ваша дійсність – це зарплата в 5 тисяч грн. (приблизно), наймана квартира (а може, «іпотека»), машина в кредит. Загалом, режим життя – «економний» Це факт: поки для вас 50 00 грн/міс… – Це та сума, яку ви реально приймаєте.
 
Чому так? Ви ж щиро хочете жити де-небудь в районі Сен-Тропе. Причина тільки одна – в даний момент ви насправді хочете стільки грошей, скільки у вас є. Та сума, яку ви маєте в своєму розпорядженні, – це сума, «комфортна» для вас в даний момент. Сумма, необхідна для життя на Лазурному березі, не є для вас «комфортної».
 
Чому дружина бізнесмена не могла купити машину?
 
Невелика історія з життя. Ольга – домогосподарка. Її чоловік – «середньої руки» бізнесмен. Дохід їх сім’ї, в принципі, дозволив би мати дві хороші машини. У якийсь момент Ольга завела розмову з чоловіком про купівлю автомобіля для неї. Чоловік не був проти.
 
Але з того моменту, як рішення було прийнято, прибуток від бізнесу чоловіка різко зменшилася. Довелося урізати багато витрат, відповідно, і покупка автомобіля стала відкладатися все далі і далі, на все більш невизначене «трохи пізніше». Як з’ясувалося потім, Ольга захотіла своє авто в основному потім, щоб «не відстати від подруг». Але всередині неї було не усвідомлюване до пори до часу опір цьому придбанню. І ось чому.
Чоловік Ольги багато часу і сил віддавав своїй роботі. Ольга страждала від браку уваги з боку чоловіка. Але, не дивлячись на всю свою завантаженість, чоловік намагався все ж знаходити час на те, щоб  разом кудись з’їздити»: у справах дружини, по їх загальних справ, неважливо – головне, що разом. Ольга дуже любила ці спільні поїздки. Вони давали їй додаткову можливість побути поруч з коханим.
 
Наявність своєї машини означало, що кількість цих спільних поїздок буде зведено до мінімуму. А значить, призведе до глобальної нестачі чоловікового уваги. Тому, коли Ольга думала про придбання машини «для себе», їй здавалося, що разом з нею вона придбає самотність.
 
 
Можливо, саме цей неусвідомлений внутрішній опір Ольги привів до фінансової «неможливості» придбання машини «для неї». Подальший розвиток подій це підтверджує. Фінансове становище сім’ї налагодилося. Машину Олі купили. Але тільки після того, як випадкові обставини допомогли їй знайти новий спосіб отримувати увагу чоловіка.
 
Справи на роботі чоловіка склалися так, що йому довелося працювати на віддаленому об’єкті. Об’єкт перебував досить далеко від міста, роботи було багато, тому чоловік іноді залишався на роботі з ночівлею. Кількість часу «без чоловіка» в житті молодої жінки стало критичним. У такій ситуації машина стала для Ольги дуже бажаною. Тому що тепер вона «допомагала», а не «заважала» отримувати головне – увага коханого.
 
Ше машина допомогла Ользі не тільки частіше бачити чоловіка, а й відчути себе дуже потрібною. Оля завжди любила готувати, тому в цій ситуації запропонувала свої послуги «кухаря» та «кур’єра». Чоловік був вдячний. У нього зважилася складна проблема з харчуванням не тільки для себе, а й для всієї бригади.
 
Ольга була щаслива – вона стала отримувати не просто увагу чоловіка, але ще й загальне захоплення її кулінарним талантом! Машина ж «купилася» легко і просто, як би «сама собою», тому, що її придбання стало «психологічно комфортним» для всієї сім’ї.
 
В житті багато що дається легко, якщо немає внутрішнього сопротива.
 
 
Тому якщо у вашому житті мало грошей, шукайте, що може «загрожувати» їх появі. Як правило, гроші є загрозою тим речам, які за гроші не купиш: до уваги близьких, власного спокою, душевній рівновазі, любові, реалізації талантів і ін. Багато бажань, пов’язаних з грошима, владою, престижем – це бажання, які в тій чи іншій мірі нав’язані соціумом. Тому необхідність їх досягнення іноді йде врозріз з нашими істинними бажаннями.
 
Нас навчають тому, що ми повинні хотіти. Щоб « відповідати», щоб було «круто», або щоб «не гірше, ніж у інших»… Таким чином ми частіше орієнтуємося на зовнішню атрибутику «успішного» , « гідного» , «правильного» життя, ігноруючи те, що відбувається в нас самих.
 
Тому варто частіше прислухатися до себе, до того, чого «душа просить», а не до того, що бездумно вимагає его. Зробіть гроші не «об’єктом полюванн », а « помічником» на шляху до реалізації своїх власних бажань і потреб, і тоді вони не змусять себе довго чекати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.