Як привчати дитину до горщика?

Дуже часто буває так, що коли приходить час відмовитися від підгузників і перейти на горщик, малюк категорично відмовляється це робити.Багато батьків губляться в такій ситуації, і не знають, як вчинити. 
 
У першу чергу, важливо спочатку налаштуватися на те, що процес цей може виявитися досить тривалим і важким, довжиною в кілька місяців, протягом яких невдачі просто неминучі. Для того, що б привчити дитину до горщика, як можна швидше і безболісніше, необхідно дотримуватися деяких правил. Всього існує 5 таких правил, дотримуючись яких, ви зможете уникнути основних проблем.
 
Правило 1. Ні в якому разі не змушуйте дитину йти на горщик силою. Якщо дитина, як  іраніше воліє підгузники, значить, час ще не прийшов, і вам доведеться почекати.В іншому випадку, насильне привчання до горщика, може викликати стійку відразу до даного процесу.Дізнатися про те, що дитина готова почати користуватися горщиком, можна проконсультувавшись з дитячим лікарем, а так само за деякими ознаками:
 
малюк сам повідомляє вам,що його підгузник брудний;
вміє самостійно пересуватися, присідати, нагинатися і розгинатися, знімати і одягати трусики;
вміє самостійно користуватися горщиком.
 
Правило 2. Дитина може відчувати сильне хвилювання. Для дитини похід на горщик – перша самостійна справу в його житті. Цілком очевидно, що це заняття буде супроводжуватися хвилюванням, страхом і невдоволенням. З боку батьків дуже важливим буде розуміння і підтримка. Ні в якому разі не можна лаяти і карати. Підтримайте малюка, в разі успіху, обов’язково похваліть дитину. Тільки за допомогою прояви терпіння і любові можна буде добитися потрібного результату.

Правило 3. Будьте терплячі, не чекайте від дитини понад його можливостей. Майже всі батьки з надією чекають, що дитина навчитися користуватися горщиком протягом декількох днів, в крайньому випадку – тижнів. У реальності, цей процес зазвичай розтягується на кілька місяців. Успіх, багато в чому буде залежати від самої дитини, і з цим нічого не поробиш. Він сам повинен хотіти навчитися самостійно ходити на горщик. Зазвичай це бажання виникає у дітей старше двох років. У більш молодшому віці, цей процес відбуватиметься набагато складніше і займе більше часу.
 
Правило 4. Зробіть з цього процесу гру. Дуже важливо, щоб у дитини під час процесу привчання до горщика, був гарний настрій, що б кожен раз у нього виникали позитивні асоціації і бажання самостійно сходити на горщик. Це позбавить його від стресу, і заодно послужить хорошим стимулом піти наступного разу в туалет самостійно. Почати можна з вибору горщика. Нехай дитина сама вибере той, який сподобатися йому найбільше. Ви можете разом прикрасити його малюнками або наклейками. Можете навіть придумати йому ім’я. Щоб відволікти дитину, в той час як він сидить на горщику, можна розповісти йому забавний віршик чи заспівати пісню. Хваліть дитину щоразу, як вона сходить на горщик, навіть якщо у неї нічого не вийшло. Можете поцілувати або погладити її по голівці, сказати, як ви нею пишаєтеся.
 
Правило 5. Терпіння і доброзичливість. Мабуть, одна з головних вимог до батьків. Необхідно пам’ятати, що перехід від підгузників до горщика, це велике випробування не тільки для малюка, але і для дорослих. Крім великої кількості часу на прибирання та прання, цей процес вимагає максимальних моральних зусиль, терпіння та вміння долати стресовий стан. Буває так, що дитина вже майже освоїла горщик, але раптово втрачає всі набуті навички. Доводиться починати все по-новому. І тут важливо не лаяти дитини, а терпляче їй нагадати, куди потрібно ходити в подібних ситуаціях.
 
Привчання до горщика – дуже складний процес, і велику роль тут відіграє не тільки бажання самої дитини, а й готовність батьків допомогти їй в цій справі. Підтримка,розуміння, терпіння і звичайно ваша любов – ось головна запорука успіху, який з часом обов’язково прийде.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: