Як привчити дитину читати?

Інтерес до читання у дітей в силах розвинути будь-які турботливі і люблячі батьки. Для цього достатньо лише мати терпіння і виявити послідовність і зробити так, щоб дитина насолоджувався процесом читання. Це, безумовно, буде запорукою відмінного навчання в школі.

 
Насамперед, необхідний особистий приклад. Тобто самі батьки повинні з інтересом ставитися до читання, читати різні книги і дітки повинні бачити своїх мам і тат з книгами в руках. Коли малюк зовсім малий, необхідно якомога більше розмовляти з ним. Добре б купити книжку з короткими віршами для дітей і постійно при кожній зручній нагоді розповідати або читати їх своєму чаду. Це важливо для розвитку його мови.
 
Як розвинути інтерес до читання у дитини? Необхідно вибирати книжки для діток за їх віком і як можна частіше їх читати. При цьому слід представити дитині читання як захоплююче заняття. Читати книги дитині необхідно якомога артистичніше. Для цього варто трохи міняти голос для різних героїв, робити паузи, дотримуватися “казково неквапливого” ритму.
 
Таке емоційне читання сприяє тому, що дитина набагато краще сприймає мову і розуміє, що читання – це щось цікаве і незвичайне. Адже тато чи мама розмовляють зазвичай зовсім не так. Як виховати любов до читання? Необхідно вибирати книги з яскравими, ілюстраціями, що легко запам’ятати.
 
Необхідно прагнути до того, щоб книга дарувала дитині радість,пробуджувала його фантазію. Після прочитання книги кожен раз варто обговорювати її з дитиною. Завжди виявляти цікавість до того, що читає ваша дитина. За прочитані книги не варто скупитися на похвалу. Необхідно з самого дитинства вселити дитині, що читаючи,він стане мудріше та швидше подорослішає, адже саме про це мріє кожен малюк.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: