Як привчити дитину до горщика?

Багато батьків зіштовхуються з тим, що їх дитина, якій вже виповнилося півтора-два рочки, не цікавиться горщиком, а якщо і цікавиться, то тільки як іграшкою. Переживати з цього приводу, звичайно, не потрібно! Дитя обов’язково навчиться справляти нужду в призначеному місці і допомогти йому в цьому можуть його батьки. У цій публікації ми поговоримо про те, як привчити дитину до горщика.
 
Поради, які допоможуть навчити малюка ходити на горщик
 
На думку більшості вчених, привчання потрібно починати з півтора років. Саме в цьому віці дитина в змозі контролювати свої фізіологічні потреби. Однак не варто забувати про те, що кожен випадок індивідуальний. Одні діти готові освоїти горщик в 1 рік і 3 місяці, а інші не раніше ніж в 1 рік і 9 місяців, тому потрібно обов’язково спостерігати за своїм чадом. Якщо малюк може сам сидить, ходити і добре тримати спину, значить, саме час вчитися ходити на горщик як усі дорослі дітки.
 
Представляємо вашій увазі наступні рекомендації:
 
Отже, коли малюк готовий фізіологічно, знімаємо з нього підгузники і даємо побігати по кімнаті. Це потрібно для того, щоб він вивчив своє тіло і своїми очима побачив акт сечовипускання, адже поки дитина в підгузниках він і знати не буде, що попісяв або покакав. Звичайно, деякий час батькам доведеться стерпіти купки і калюжі на підлозі, але лаяти малюка за те, що він справляє нужду в недозволеному місці, ні в якому разі не можна!
 

Коли ви підійшли до періоду привчання до горщика, підгузники використовуйте тільки при необхідності, наприклад, під час нічного відпочинку або прогулянки на свіжому повітрі. В будинку знімайте їх, щоб малюк бігав в колготках або штанцях і відчував дискомфорт після того, як він попісяв.
 
Поставте горщик на підлозі в дитячій кімнаті і розкажіть малюку, для чого він потрібен. Деякі батьки роблять помилку, коли приносять горщик, насильно садять на нього крихітку і чекають, поки вона «видасть результат». Цього робити не потрібно! Ви повинні по-хорошому пояснити дитині, що вона вже велика, а всі більші дітки пісяють і какають в горщик. Повторюючи цю фразу в різних варіаціях, ви обов’язково досягнете того, що малюк перестане пісяти в штанці, адже всі маленькі діти дуже хочуть бути схожими на дорослих.
 
Щоб прискорити процес привчання, поясніть дитині зв’язок між пісанням і горщиком. Якщо в сім’ї є старші діти, які освоїли горщик, нехай покажуть, як це роблять вони. Якщо ж дитина перша, пограйте з ним в те, як улюблена лялька чи інша іграшка більше не ходять в підгузники, а сідають на горщик. Можете взяти гумового звіра, наповнити його водою і зробити так, щоб він попісяв. Таким чином, ви наочно покажете дитині, для чого потрібен цей об’єкт.
 
Також рекомендується спостерігати за малюком і при появі перших ознак справити потребу, пропонувати йому горщик. Якщо трапиться «аварія», лаяти ні в якому разі не можна. Потрібно висловити своє розчарування і ласкаво нагадати малятку про існування горщика, наприклад, сказати: «Сонечко, а куди потрібно було попісяти?». Також пропонуйте своєму малюкові справити потребу відразу після сну, так як вранці ймовірність того, що він попісяє дуже великий. Якщо робити це кожен день, дитина почне розуміти, чого ви від неї хочете, коли садите на горщик. Також, щоб уникати «аварій», краще не чекати, поки дитина попроситься в туалет, а пропонувати йому приблизно один раз на півгодини.
 
Коли малятко справить нужду, обов’язково похваліть його, ніжно обійміть і погладьте по голівці, щоб у малюка залишилися приємні емоції, пов’язані з використанням горщика.
 
Увага: перед тим як ви перестанете використовувати підгузники, приберіть з підлоги килими, а ліжко, на якому зазвичай грає дитина, застеліть накидкою або клейонкою і покривалом. Калюжі і купки на підлозі доведеться прибирати, тому запасіться ганчірками і терпінням.
 
Деякі батьки стикаються з тим, що їхньому малюкові не подобається горщик. У цьому випадку йому потрібно дати право вибору: запропонуйте пісяти в відерце, тазик або в яку-небудь іншу ємність. Через час візьміть дитину з собою в магазин і виберіть той горщик, який йому сподобається найбільше.
 
Якщо, незважаючи на всі старання, малюк відмовляється ходити на горщик, заховайте його на 2-3 місяці і поверніться до підгузків, а потім з новим завзяттям беріться за справу.
 
Чого робити не можна
 
Ось список того, чого ні в якому разі робити не можна:
 
нервувати, шуміти і кричати на малюка, інакше він може подумати, що ви його не любите;
садити на горщик і утримувати на ньому силою;
лаяти і бити за «аварії»;
намагатися виховати його, як собачку (показувати носом на фекалії ). 
 
Привчати малюка до горщика потрібно спокійно і терпляче, адже він повинен відчувати батьківську турботу, любов і ласку. Слідуючи зазначеним у цій статті рекомендацій, у вас обов’язково все вийде. Успіхів!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: