Як продовжити термін служби батареї ноутбука?

З кожним днем ​​ноутбуки й нетбуки здобувають все більшу популярність, незважаючи високі ціни в порівнянні зі своїми стаціонарними братами. Це відбувається через те, що основна ставка в сучасному світі робиться на мобільність і автономність. Ось декілька порад як продовжити роботу батареї ноутбука:
 
1. Заряд батареї використовується абсолютно всіма включеними пристроями на ноутбуці, тому при роботі від батареї слід відключати невикористовуване обладнання в диспетчері пристроїв (основні споживачі, які можна відключити: адаптери wi-fi, bluetooth і ІЧ-порт, всі модулі підключення додаткових моніторів, також на час можна відключити всі USB-контролери, потім мережеві карти і вбудовані модеми та ін.)
 
Якщо ви не розібралися, що можна відключати, а що – ні, тоді вам допоможе невелика програмка Battery Double, яка автоматично відключає невикористовуване обладнання і може перевести роботу процесора і жорсткого диска в економічні режими.
 
2. Поставте підсвічування екрану на найменшу яскравість (на деяких операційних системах це робиться автоматично).
 
3. Не використовуйте по можливості привід DVD і CD, тому що його моторчик їсть чимало енергії (якщо є крайня необхідність у використанні DVD приводу, то перекиньте необхідні файли відразу на жорсткий диск, а потім вже вийміть CD або DVD і з жорсткого диска працюйте з цими файлами).
 

4. Якщо ви збираєтеся перервати роботу хоча б на півгодини, то не залишайте ноутбук включеним, а відправте його в сплячий режим. У режим очікування не відправляйте, тому що все одно залишаються працювати процесор, оперативна пам’ять і клавіатура.
 
Користуючись цими порадами, ви зможете продовжити час роботи в автономному режимі від одного заряду. Наступні поради допоможуть вам зберігати працездатність і ємність батареї протягом багатьох років.
 
5. Якщо передбачається робота на ноутбуці від мережі (місяць і більше) тривалий час, то краще буде зарядити батарею до 50% і покласти її в прохолодне місце 10-15 градусів. У такому режимі батарея втрачає всього 2% своєї ємності в годину.
 
6. Термін служби батареї вимірюється кількістю повних циклів зарядки-розрядки, тому зарядка до 100%, потім розрядка до 50% і знову зарядка до 100% буде вважатися половиною циклу. Але за словами виробників, слід проводити повний цикл 100% -0% -100% хоча б раз на два місяці для кращого збереження і стабільності роботи батареї.
 
7. Не полінуйтеся прочитати інструкцію користувача для свого мобільного пристрою – буває, там пишуть корисну інформацію.
 
При дотриманні всіх цих порад батарея прослужить реально довше, і тому вам не доведеться часто (кожні 1-2 роки) міняти її на нову, адже вона не так вже і дешево коштує – від 80 $.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: