Як прокачати гальма?

Гальмівна рідина з часом і в процесі експлуатації поступово втрачає свої властивості. Через тривале або різке гальмування, а такі ситуації виникають в кожного водія, гальмівна рідина може перегрітися і в ній з’являються бульбашки газу. Коли їх небагато, це майже не впливає на якість гальмування.

Але, з часом газів в гальмівній системі стає все більше і більше і виникає момент, коли педаль гальма стає “м’якої”, а зробивши кілька качків – все як би відновлюється на якийсь час. Це ознака того, що в гальмівній системі автомобіля є повітря або гази. Їздити з такими гальмами звичайно ж небезпечно. Ну, уявіть собі, вам треба екстрено гальмувати, а педаль гальма провалилася в підлогу. Часу ж для додаткових качків, не завжди достатньо.

Поява подібних ознак говорить про те, що пора прокачувати гальма, а ще краще змінити заодно і гальмівну рідину.

Процедура ця не складна, її легко можна зробити своїми руками. Для прокачування гальм вам знадобиться півлітрова скляна банка, 1,5-2 метра прозорою шланга (добре підходить від крапельниці) і гайковий ключ, щоб відгвинтити штуцер на гальмівному циліндрі.

Отже, приступаємо до прокачування гальмівної системи автомобіля.

1. Заїдьте на оглядову яму, надягніть шланг на один з прокачних штуцерів гальмівного циліндра заднього колеса, тобто найбільш віддалений від головного циліндра. Тепер, другий кінець шлангу опустіть в банку і поставте її в такому місці, щоб банку вам було добре видно з водійського сидіння і відкрутіть трохи штуцер.

2. Тепер все готово для прокачування, сідайте на місце водія і натискайте повільно, з перервами 1-2 секунди, на гальмівну педаль. Ви побачите, як в банку потече гальмівна рідина, на початку зазвичай тече брудна, з іржею і бульбашками газів. Не відриваючи очей від шлангу з банкою продовжуйте прокачувати гальма до тих пір, поки не потече чиста і без бульбашок гальмівна рідина.

І тут є ще один важливий момент, стежте, також за тим, щоб бачок з гальмівною рідиною був повний. Самі розумієте, якщо рідина в бачку закінчитися і в систему потрапить повітря, то його довго потім доведеться звідти викачувати. Тому, після прокачування кожного циліндра, необхідно доливати в бачок головного гальмівного циліндра рідина до максимального рівня.

3. Прокачавши один циліндр, закрутіть штуцер і переходьте до друга гальмівного циліндра заднього колеса, і так поки не прокачає всі 4.

4. Закінчивши прокачування гальм свого автомобіля перевірте рівень гальмівної рідини в бачку, він повинна бути на позначці максимум.

Якщо є помічник, то процедура прокачування гальм ще простіше, він буде стежити за рідиною на наявність бульбашок, відкручувати і закручувати штуцер. У випадку, коли процедура прокачування буде потрібна десь в дорозі, то щоб дістатися до прокачного штуцера можливо доведеться зняти колесо. А вирушаючи в далеку дорогу, завжди треба мати в багажнику запасну пляшку гальмівної рідини і прозору шлангочку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: