Як промити ніс дитині?

Зараз ми детально розберемо кілька методів того, як промити ніс дитині самостійно, не вдаючись до допомоги лікарів і поліклінік. Якщо у Вас є маленькі діти, то Ви напевно знайомі з такою проблемою, а значить, повинні знати методи позбавлення від неї. Дана процедура може бути проведена просто для профілактики, але вона є дуже дієвою і досить ефективною при закладеності носа. 

 
<="font-size: 10pt; font-weight: bold;">Як же відбувається промивання носа? 
 
Вся справа в тому, що коли в порожнину носа потрапляє вода (або якийсь розчин), то відбувається повне очищення носоглотки. З неї виходять слиз і кірки, які перешкоджають нормальному диханню, перебуваючи всередині, і більше того, вони можуть накопичувати в собі різні віруси і мікроорганізми, які згодом призводять до вірусних захворювань. Саме тому необхідно проводити процедуру очищення носа якомога частіше, бажано хоча б один раз на тиждень і тоді Ви вбережете свого малюка від хвороб. 
 
А тепер трохи докладніше про те, як промити ніс дитині і при цьому зробити це правильно. В основному, існує три способи очищення носа, але в кожному випадку потрібно враховувати вік дитини. 
 
Так, для грудничків необхідно проводити такі дії: Вам знадобиться піпетка, гумова груша і відвар ромашки, але можна взяти і просту кип’ячену воду. Малюка необхідно укласти на спину і закапати за допомогою піпетки розчин в ніс. Дитина його проковтне, а решту слизу можна витягнути гумовою грушею. 
Наступний спосіб призначений для дітей від 2-х років і старше. Для його проведення Вам знадобиться або відвар ромашки, як у випадку з грудними дітьми, або можна взяти відвар календули, евкаліпта або звіробою, тут Ви можете вибрати самі. Також, непогано підійде і морська сіль, яку краще розчинити в кип’яченій воді в пропорції 2:1. Дитині потрібно прибрати волосся шпилькою, щоб вони не заважали в процесі промивки носа. Всю процедуру буде зручніше проводити у ванній кімнаті над ванною. Отже, нахиліть дитини вниз, попросіть його відкрити рот і висунути язик. Поступово вливайте розчин в носоглотку. Через рот у дитини будуть виходити всі непотрібні бактерії, які накопичувалися в носі і утруднювали дихання. Потрібно відзначити, що цей метод очищення є найдієвішим. 
 
До речі, зовсім дорослі діти можуть набирати воду або відвар в долоні і втягувати їх через ніс. Таким способом користуються хлопці, які вже можуть самостійно проводити таку процедуру. існують також і спеціальні засоби, які зроблені саме для промивання носових пазух. В основному, принцип дії всіх цих препаратів однаковий, як в іншому і спосіб застосування. Завдяки зручній помпі на кожній упаковці, Ви можете акуратно залити даний розчин дитині в ніс, але при цьому необхідно повернути головку малюка на бік. Ліки впирскують 4-5 разів спочатку в одну ніздрю (при цьому з другої ніздрі розчин почне витікати і його необхідно відсмоктувати, а якщо ж він пройде в рот, то сплюнути). 
 
При промиванні носа у дітей необхідно пам’ятати про протипоказання: Ні в якому разі не проводите дану процедуру, якщо у дитини спостерігається пухлина носа, кровотечі, аденоїди 3 або 4 ступеня, а також при поліпах . Дуже важливо контролювати положення голови дитини при промиванні, так як при не дотриманні цього правила вода або інший засіб може потрапити у вухо, що спричинить за собою неприємні наслідки і ускладнення.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: