Як прожити на маленьку зарплату?

Багато людей роками живуть з низьким доходом в силу різних обставин, деяким знижують зарплату на час. Але в кожному разі це важка і неприємна ситуація. Щоб вийти з неї переможцем, необхідний план дій.
 
Перший крок з виходу з особистого фінансової кризи – це оптимізація доходів. Необхідно чітко спланувати свій бюджет, наприклад, за допомогою книги обліку. Краще вести її на комп’ютері, у спеціальних програмах або навіть звичайної таблиці з функцією підсумовування. Але підійде і звичайна зошит, розділений на графи доходів і витрат. У таку книгу потрібно заносити кожну витрачену гривню, щоб зрозуміти, де відбуваються непотрібні втрати грошей.
 
Щоразу в день зарплати варто здійснювати необхідні платежі і розділяти залишився на кілька частин. Обов’язково кожен місяць виділяти кошти на комунальні платежі, включаючи стільниковий зв’язок і, наприклад, обслуговування домофону. Якщо цього не робити, навіть маленькі платежі скоро перетворяться на великий борг. Попутно важливо скоротити споживання платних послуг: стежити, щоб світло було погашено в кімнатах, де нікого немає, а вода не лилася з крана даремно.

Другу серйозну частку зарплати варто направити на придбання продуктів і побутової хімії. Все, що довго зберігається, краще закупити за один день в гіпермаркеті з низькими цінами або на оптово-роздрібному ринку.
 
Ще одну частину зарплати можна відкласти на необхідне оновлення гардероба, оскільки речі з часом приходять в непридатність. Якщо слідкувати за сезонними знижками або відвідувати секонд-хенд, гарний одяг і взуття можна купувати набагато дешевше.
 
Хоча б 10 % зарплати потрібно відкладати на майбутнє. Ці гроші стануть стабілізаційним фондом сім’ї на випадок хвороби або, наприклад, прориву труби у ванній. Якщо нічого не трапиться, їх можна витратити на купівлю великих речей замість того, щоб оформляти руйнівний кредит.
 
Вивчіть можливості безкоштовного відпочинку в місті. Часто на прем’єри кіно можна потрапити завдяки конкурсам і лотереях, а в парках і на площах проходять виступи вуличних артистів. Так можна заощадити на розвагах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: