Як рахувати калорії?

Якщо Ви хочете схуднути або навпаки поправитися, Вам необхідно буде навчитися правильно рахувати калорії. Навіщо це потрібно? По-перше, за допомогою підрахунку калорій, які Ви вживаєте за день, у Вас з’являється можливість стежити за правильністю свого харчування, реально оцінювати продукти, які впливають на набір ваги. Існує декілька простих правил, як рахувати калорії, які будуть описані нижче.
 
Для того щоб рахувати калорії, Вам необхідно буде кожного разу зважувати продукти, які Ви збираєтеся з’їсти. Це не тільки допоможе Вам контролювати кількість уживаних калорій, а й сприятиме обдуманого споживанню їжі. Адже багато їдять, не тому що голодні, а тому що нудно або за компанію, звідси і зайву вагу. А зважування продуктів перед тим, як їх споживати, змусить Вас реально подивитися на те, скільки разів на день і в якій кількості Ви їсте.
 
Як необхідно рахувати калорії при зважуванні продуктів? Спочатку кладемо на точні кухонні ваги (бажано, щоб вони важили до міліграмів) кожен продукт окремо. Записуємо вагу кожного в блокнот чи на листок паперу. Потім беремо таблицю калорійності, яку можна знайти на будь-якому сайті, присвяченому дієті, і множимо калорії на вагу наших продуктів. Підсумовуємо всі значення, які у нас вийшли і на листку записуємо підсумок вживаних нами калорій за кожний прийом їжі.
 
Головне правило – записувати і рахувати калорії всі, що Ви їсте і п’єте. Багато хто вважає, що чай з цукром і печенюшка – це не їжа, і ці продукти не враховуються. Але це не правильно. Записувати необхідно все, навіть склянку випитої води! Якщо Ви не будете дотримуватися цього правила, кількість Ваших калорій за день не відповідатимуть реальності. Якщо Ви хочете схуднути, то ігнорування цього правила не допоможе Вам скинути зайву вагу.

Ще один дуже важлива порада – завжди рахуйте все максимально точно, аж до кожної коми. Бажання все закругляти може зіграти з Вами злий жарт, показуючи в підсумку неправильний результат.
 
Як рахувати калорії, щоб це було максимально точно? Краще всього використовувати значення тієї калорійності, яка вказана на упаковці продукту, ніж використовувати кількість калорій, які вказані в таблиці.
 
Також важливо рахувати калорії тільки після того, як Ви з’їли порцію, адже Ви не завжди їсте все, що буде у Вашій тарілці. Крім цього, якщо Ви збираєтеся з’їсти складне блюдо, то краще розраховувати його калорійність безпосередньо під час приготування. Якщо, наприклад, Ви варите суп, то вода має нуль калорій, а от якщо Ви хочете з’їсти млинці, то враховуйте і соняшникову олію, на якій Ви їх будете смажити. Також багато питань виникає при підрахунку калорій м’яса, адже багато хто не знає, як правильно розрахувати калорійність, враховувати вагу сирого або вже готового м’яса? Деякі джерела стверджують, що краще рахувати все-таки вага сирого продукту.
 
Не залежно від того, худнете Ви або поправляєтеся – їсти потрібно не менше 3-х разів на день, а ще краще 5-6 разів, але маленькими порціями. Причому зранку можна їсти більше, а  до вечора поступово зменшувати порції їжі.
 
Корисною порадою також є планування кількості своїх калорій на завтра. Не варто йти на поводу у свого шлунку і їсти те, що зараз спало Вам в голову. Набагато краще запланувати продукти, які Ви будете їсти завтра і природно, заздалегідь розрахувати калорії на наступний день.Свій раціон краще і легше будувати на простих продуктах, а не на складних. Так Вам буде набагато простіше рахувати калорії і орієнтуватися при покупці продуктів в магазині.
 
Ставтеся до себе з усією строгістю, не прощаючи зайвих калорій. Якщо Ви вдень з’їли більше запланованого, то ввечері уріжте свій раціон, щоб наступного разу триматися наміченого плану і не піддаватися своїм бажанням, адже бажання тримати себе в формі має бути вище всього.
 
У процесі схуднення уникайте вживання алкоголю і газованих напоїв, так як ці продукти дуже висококалорійні і здатні послаблювати мотивацію до схуднення. Також краще включити в свій раціон поменше рідкої їжі, адже вона буде насичувати Вас менше, ніж тверда.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: