Як реставрувати ванну?

У вашої чавунної або сталевої ванни з часом з’явилися тріщини, відколи і вона стала шорсткою? Вся справа в тому, що емалеве покриття з часом стирається і з’являється потреба придбання нової ванни. Така процедура, як реставрація ванн, здатна трохи продовжити життя ванни, відновивши її емалеве покриття. Для цього можна звернутися в організацію, що спеціалізується на видах таких робіт або ж виконати реставрацію самостійно.
 
Про те, як відреставрувати чавунну ванну своїми руками, методах реставрації, що при цьому необхідно знати і який  інструмент використовувати – наша стаття.
 
Якщо ви плануєте самі зайнятися реставрацією покриття ванни – наші поради з цього приводу вам не завадять. Для початку ознайомимося з методами реставрації покриттів ванн.
 
Методи реставрацій ванн
 
Існує кілька видів реставрації ванн, кожен спосіб по-своєму оригінальний, відмінність – в матеріалі покриття та його безпосередньому нанесенні:
 
Метод «наливна ванна» – реставрація ванн рідким акрилом, стакрилом. Суть методу в тому, що на акрилову, чавунну або металеву ванну наливають спеціальний склад – рідкий акрил. Природно, перед цим необхідно стару поверхню ванни зачистити, знежирити, а вже потім, починаючи з верхніх бортів, по стінках до дна вниз заливають рідкий акрил. Стакрил – матеріал, на основі рідкого акрилу, вважається ударостійким, зносостійким матеріалом, має гарну стійкість до хімічних впливів і опором до бактерій. За допомогою такого способу – методу довільного наливу рідкого акрилу – можна легко ванну відреставрувати самому, а крім потертостей і сколів поверхні до того ж вдасться вирівняти навіть дефекти самої ванни – нерівності чавунного лиття, нерівності заводського нанесення емалі.
 
Метод відновлення покриття ванн – реставрація «ванна у ванну». Суть даного методу реставрації ванни своїми руками в тому, що в стару ванну встановлюється (приклеюється за допомогою спеціальної двухкомпонентної піни або мастики) вставка – акриловий вкладиш, який є точною копією старої ванни. У результаті – нова акрилова ванна.
 
Покриття ванни емаллю – реставрація. Емалювання ванни – реставрація покриття спеціальною емаллю за допомогою кісточки. Метод є перевіреним часом і досить економічним. Матеріал, який використовується для реставрації, є продуктом епоксидного виробництва – двокомпонентний, складається з 2 -х компонентів: основи і затверджувача. Деякі види цієї емалі мають високу в’язкість, а деякі, навпаки – мають високу плинністю. Тому управлятися з ними при накладенні досить складно і реставрація чавунних ванн таким способом вимагає спеціальних навичок і професіоналізму.

Реставрація ванни своїми руками
 
Сьогодні багато фірм пропонують свої послуги – реставрація та ремонт ванн вдома у клієнта, якісно і оперативно. Крім того, звернувшись до фахівців, ви можете також отримати гарантію на реставрацію вашої ванни.
 
Але якщо ж ви досить впевнені в своїх силах – можна спробувати виконати самому процедуру відновлення пошкодженого покриття. Для цього, озбройтеся необхідними знаннями, матеріалами, тобто – підготуйтеся, як слід.
 
Як реставрувати чавунну ванну або сталеву, з чого почати?
 
Не залежно від того, яким методом відновлення покриття ванни ви виберете – покриття ванни емаллю або стакрилом, чи реставрація методом «ванна у ванну» – все вимагає ретельної попередньої підготовки.
 
Мета зрозуміла – домогтися гарної адгезії (високої сили зчеплення) між старим покриттям новим.
 
Етап перший – підготовка, для цього:
 

 1. Добре промиваємо і знежирюємо поверхню (використовуйте сильний миючий засіб).
 2. Проводимо зачистку поверхні за допомогою болгарки з насадженим шліфувальним кругом або за допомогою дриля із спеціальною насадкою. Таким чином, необхідно досягти шорсткості у всіх місцях, де будемо накладати нове покриття. Важливо: працювати з електроінструментом необхідно обережно, оскільки при неправильному поводженні з болгаркою можна не тільки пошкодити ванну наскрізь, але травмувати себе.
 3. Оскільки дно ванни, яку необхідно реставрувати, як правило, має вже стерту емаль, то все що нам потрібно – очистити дно ванни від бруду в порах. Для цього ретельно проходимо по дну ванни корд – щіткою (спеціальна насадка щітки по металу ) з миючим засобом. Порада: якщо ванна має іржу – скористайтеся перетворювачем після зачистки.
 4. Післязачистки поверхні ванну слід знову промити миючим лужним або кислоти засобом. Важливо: споліскувати ванну після промивки  миючими засобами просто, оскільки кислота розчиняється у воді. Ванна, після миття сильними засобами, вимагає тривалого і ретельного споліскування.
 5. Перевіряємо поверхню. Для цього відкриваємо кран: якщо вода рівномірно покриває ванну, не скочуючись і не утворюючи крапель – необхідна ступінь знежирення досягнута.
 6. Прогріваємо ванну теплою водою і після висихання протираємо розчинником. Порада: як розчинник не слід використовувати уайт -спірит, оскільки це розчинник – жирний. Прогріваємо і знову даємо ванні висохнути, протерши її додатково тканиною без ворсу.

 

Етап другий – нанесення матеріалу покриття

У разі, коли реставрація чавунної ванни виконують за допомогою емалі, необхідно підібрати хорошу кісточку. Для цього найкраще вибирайте жорстку флейцеву кисть шириною мінімум 70 мм з натуральної щетини.

На замітку: нова кисть завжди лізе, для вилучення ворсу тримайте під час роботи завжди під рукою малярський ніж.

Сам процес фарбування ванни емаллю:

 1. Змішуємо згідно інструкції основу емалі з затверджувачем. Порада: розділіть порцію на 2 частини, щоб емаль не встигла загуснути, поки наноситься перший шар. Реставрація ванни емаллю – процес простіший, а сама емаль стане поступливішою, якщо в неї додати трохи розчинника 646 – в обсязі не більше 10% від усього обсягу емалі.
 2. Починайте фарбувати з країв, ретельно їх промазуючи.
 3. Далі кісточкою починаємо проводити смуги зверху вниз – до дна, ретельно розмазуючи емаль в смузі в поперечному напрямку. Таким чином, на бічні сторони ванни наноситься рівномірний тонкий шар емалі. Приділіть увагу місця зливу, добре втирайте емаль в дно ванни.
 4. Не чекаючи, поки висохне перший шар емалі, розведіть другу частину і покрийте ванну другим шаром емалі. Залишки емалі необхідно вилити на дно і рівномірно втерти і розрівняти по дну ванни.
 5. Дайте емалі підсохнути 15 хвилин і перевірте поверхню на утворення потьоків. Потьоки акуратно прибираються за допомогою кісточки, витягаючи її знизу вгору. Можливо, вам доведеться заглянути у ванну ще кілька разів, щоб прибрати потьоки, поки емаль не перестане текти.
 6. Закрийте приміщення ванної на кілька днів, щоб дати можливість новому покриттю підсохнути.

 

Процес відновлення ванни рідким акрилом:

 1. Змішайте основу і затверджувач.
 2. Залийте отримати розчин місце між ванною і кахлем.
 3. Пройдіться по периметру краю ванни.
 4. Поступово заливайте всю поверхню ванни.
 5. Оскільки залишки Стакріл будуть стікати в нижній злив, підставте під нього ємність.
 6. Прибираємо бульбашки за допомогою пензля – смуги, які можуть залишитися після кісточки, зникнуть через кілька хвилин.

Через 1-4 доби після того, як була проведена реставрація ванни стакрилом, ванною вже можна користуватися.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: