У даній статті ми розповімо, як самому зробити правильний укол в сідницю. Почнемо з того, навіщо це треба вміти робити. У житті буває багато різноманітних ситуацій, не завжди приємних для нас. У деяких випадках вміння робити ін’єкції може допомогти не тільки вам, а й вашим родичам, друзям і навіть домашнім тваринам. Приємного, звичайно ж, в цій справі мало, але що не зробиш, якщо необхідно терміново зробити укол? Уміння поставити укол в сідницю не тільки може допомогти зберегти здоров’я, але і допоможе вам зберегти гроші. Адже не завжди є час на щоденні походи до поліклініки. Викликати додому медсестру занадто витратно. І тим більше, бувають ситуації, коли часу немає навіть на приїзд швидкої.
 
Отже, що потрібно знати, щоб правильно зробити укол в сідницю.
 
Почнемо з вибору положення. Необхідно вибрати таке положення для уколу, щоб вам було зручно. Ін’єкцію можна робити в будь-який м’яз, але переважно всього в сідничний. Це найменш болюче місце. Укол самому собі найкраще робити лежачи на будь жорсткій поверхні або ж стоячи, у випадках, коли ви робите укол в сідницю комусь.
 
Далі, необхідно щоб все, що знадобиться для ін’єкції, було під рукою:
 
Вата, змочена спиртом;
 
Шприц (найкраще, щоб він був трикомпонентним, імпортний і з довгою голкою);
 
Ліки, призначені лікарем.
 
Готуємося до уколу:
 
Необхідно ретельно вимити руки;
 
Необхідно протерти спиртом ампулу з ліками;
 
Слід розмішати препарат, для цього треба струсити ампулу;
 
Спеціальним ножиком, який продається разом з ліками, розкриваємо ампулу;
 
Набираємо препарат у шприц;
 
Слід видалити повітря зі шприца (для цього стукаємо по шприцу і збираємо всі бульбашки повітря в один і виштовхуємо його через голку);
 
Визначившись з усім іншим, постає закономірне питання – як правильно робити укол в сідницю? Щоб правильно зробити внутрішньом’язову ін’єкцію в сідничний м’яз, подумки ділимо сідницю на 4 частини. Щоб не пошкодити нерви, зосереджені в сідниці, укол слід робити у верхню зовнішню частину (див. фото). Вату необхідно змочити спиртом до уколу. Щоб відразу після притиснути ватку до місця уколу.
Отже, робимо укол в сідницю:
 
Вату необхідно змочити спиртом;
 
Приймаємо зручне положення (як сказано вище, робити укол в сідницю найкраще лежачи на боці, але так само, можна це робити і стоячи, повернувшись у півоберта);
 
Беремо шприц у рабочу руку, знімаємо з нього ковпачок, розгортаємо, вільною рукою захоплюємо велику складку шкіри і от у цю складку і робимо укол;
 
Вводити голку необхідно різко;
 
Після того як ввели голку, повільно вводимо ліки (чим повільніше буде введений препарат, тим безболісніше буде укол і його наслідки);
 
Різко виймаємо голку і додаємо, заздалегідь підготовлену ватку зі спиртом до місця проколу.
 
Що слід знати, якщо ви вирішили зробити правильний укол в сідницю
 
Непотрібно робити укол в одне і те ж місце. Краще за все, новий укол робити в іншу сідницю і чергувати їх. Шприци краще всього використовувати імпортного виробництва. Вони набагато якісніші, ніж вітчизняні. Нагадаємо також про те, що шприц – виріб одноразовий, ніколи не використовуйте його повторно!
 
Укол в сідницю дитині
 
Слід розуміти, що багато дітей можуть боятися уколів, тому, перш ніж робити дитині ін’єкцію, її треба підготувати і заспокоїти. Коли ви будете робити укол в сідницю дитині, то шкіру на місці ін’єкції слід стискати, а не розтягувати.
 
Наслідки неправильного уколу
 
Якщо укол в сідницю був проведений неправильно, то можуть виникнути наступні неприємності: синець на місці уколу, абсцес, жировик, оніміння сідниці, в деяких випадках можливі алергічні реакції, облом голки або ж зараження інфекціями.
 
Найпоширенішим наслідком неправильного уколу в сідницю є біль у стегнах. Гематоми ж можуть виникати через пошкодження судин. Мабуть, самим небезпечним наслідком неправильної ін’єкції, може бути занесення інфекції. Щоб цього уникнути, необхідно створити максимально стерильні умови: шкіру на місці уколу необхідно обробити спиртом, а голку шприца не слід чіпати руками. Щоб під час ін’єкції не обломилася голка, укол в сідницю слід робити в положення пацієнта стоячи. Заніміти сідниця або ж в деяких випадках і вся нога, може в результаті неправильного вибору місця уколу, в результаті чого, пошкоджується сідничний нерв. Уникнути цього досить просто, якщо укол в сідницю буде проведений за всіма правилами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.