Як розмножувати клубніку?

На сьогоднішній день полуниця – одна з найпопулярніших садових ягід. І це не дивно, адже вона має чудові смакові якості і високу врожайність. Тому цілком зрозуміло прагнення садівників збільшити займану нею площу, тим більше що вона досить легко розмножується. Існує кілька способів розмноження полуниці, розглянемо їх більш докладно.

Розмноження полуниці діленням куща

Для цього способу підходять деякі сорти ремонтантної полуниці, у яких вуса відсутні або їх дуже мало. Для цього вибираються великі високоврожайні кущі 3 -х річного віку з добре розвиненою кореневою системою. Восени або навесні кущ викопується і обережно ділиться на частини. Для посадки можна використовувати кожен молодий пагін з розеткою листя і корінням.

Розмноження полуниці вусами

Розмноження вусами є найпростішим і популярним способом. Справа в тому, що з кожної втечі з’являється нова розетка листя, яка з часом вкорінюється. В результаті виникає новий кущ полуниці. Для поліпшення посадкового матеріалу необхідно видалити квітки у тих кущів, які ви хочете розмножити. Потім від кожної рослини слід зберегти не більше 3 великих розеток, все інше потрібно прибрати разом з вусами. Найсильнішими вважаються розетки, розташовані поблизу материнської рослини, тому для посадки їх слід використовувати в першу чергу.

Для кращого вкорінення розеток, потрібно стежити за тим, щоб грунт був вологим і пухким. Також можна використовувати азотні добрива. Тільки не потрібно поспішати з відділенням молодих розеток, так як в перший час вона живиться від материнського куща. Після вкорінення, знову утворилися кущі відокремлюються і пересідають на нове місце. Проводити пересадку рекомендується на початку вересня.

Розмноження полуниці насінням

Насіння висівають на початку весни в контейнери або ящики. При правильному догляді через місяць з’являються сходи. Пересаджувати рослини в грунт можна при появі п’яти справжніх листків. Можна купити готові насіння в магазині або заготовити їх самостійно.

Який з трьох способів розмноження полуниці вибрати, кожен садівник вирішує самостійно, головне, отримати бажаний результат, тобто більшу урожайну плантацію полуниці. Спочатку можна спробувати всі три методи, щоб згодом вибрати найбільш відповідний вам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: