Як розрахувати рентабельність бізнесу?

Якщо ви займаєтеся пошуком інвесторів для розвитку власного підприємства, то напевно вже зіткнулися з необхідністю безлічі розрахунків, серед яких ключову позицію займає рентабельність, яка відображає успішність і надійність фірми. Як розрахувати рентабельність бізнесу, ми й розглянемо по ходу статті, а також розберемося з економічною смисловим навантаженням показника і його практичною цінністю.
Як розрахувати рентабельність бізнесу?

Розглядається поняття яке є коефіцієнтом, який виходить шляхом ділення прибутку підприємства на суму витрат. Одиницею виміру є відсотки. Розрахунок рентабельності бізнесу дозволяє зрозуміти наскільки ефективно компанія розпоряджається своїми ресурсами, грубо кажучи, показник демонструє, скільки прибутку приносить кожна витрачена гривня.

Як можна розрахувати рентабельність наявного бізнесу? Для цього буде потрібно з’ясувати ставлення балансового прибутку (П) до суми усередненої вартості основних виробничих фондів (ОВФ) і основних активів (ОА) підприємства, отримане перекладається у відсотки. Якщо позначити рентабельність буквою Р, прибуток – П, а основні фонди та оборотні активи, як ОВФ і ОА, то можна записати наступну формулу розрахунку:

Р = (П / (ОВФ + ОА)) * 100

Для коректного розрахунку поточної рентабельності бізнесу необхідно дати пояснення для кожної величини, що бере участь у підрахунку. Балансовим прибутком називають суму виручки, що залишилася після вирахування управлінських і комерційних витрат і собівартості продукції. Іншими словами, це прибуток до оподаткування, яку фірма отримала в результаті за звітний період. Також ця цифра повинна враховувати суми, отримані від здійснення позареалізаційної діяльності.

Дані щодо вартості ОА і ОВФ знаходяться у формі №1 бухгалтерського балансу в підсумковому рядку другого розділу і графі «Основні засоби» відповідно.

Потрібно відзначити, що можна як оцінити рентабельність всього бізнесу, так і розрахувати даний показник для кращого розуміння роботи власного капіталу, активів, напрямків діяльності та інвестицій, отримавши, таким чином, диференційоване уявлення про ефективність роботи підприємства.

Також маючи інформацію про рентабельність фірми, можна грамотно планувати її подальший розвиток, оцінити необхідність залучення позикових коштів, реорганізації роботи окремих служб і т.п. Крім того, цей показник цікавий інвесторам, бізнес з високою рентабельністю буде більш привабливий для вкладень, навіть у разі наявності другого кандидата на інвестиції з більш високим прибутком, але низькою рентабельністю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: