Як розслабитися без алкоголю?

Як не сумно це усвідомлювати, але на сьогоднішній день алкоголь увійшов в житті багатьох людей і став їх невід’ємною частиною. Посудіть самі: жодна студентська вечірка не обходиться без спиртного, будь-яке свято є приводом випити, і навіть після важкого трудового дня випита пляшка пива у багатьох розцінюється як засіб, що допомагає розслабитися перед телевізором і добре відпочити. Більш того, деякі люди взагалі не розуміють, як можна розслабитися, не вдаючись до вживання спиртного! І це незважаючи на те, що в нашому житті так багато захоплюючих занять і цікавих речей.
 
Чому багато хто думає, що алкоголь це єдиний спосіб розслабитися і відволіктися від повсякденної суєти? Все досить просто. Коли людина, у якого стрес і негативні емоції, випиває, йому на якийсь час стає легше, незважаючи на те, що проблеми нікуди не зникають. З часом напруга і всі ті емоції, про яких допомагає забути алкоголь, накопичуються, ідуть у підсвідомість і починають повільно вбивати питущу людину зсередини, підштовхуючи на погані думки типу: «У мене таке важке і нецікаве життя. Один тільки алкоголь допомагає зробити його легшим».
 
Вживаючи спиртне мало не кожен день, людина настільки звикає до нього, що інші захоплюючі речі їй перестають бути цікавими. Навіть близькість з коханою людиною його приваблює менше, ніж пляшка горілки. Виходить, що більше не потрібно нічого домагатися в житті, ставити цілі і досягати їх. Навіщо це все, якщо справжнє «задоволення» можна без проблем взяти в магазині всього за 40-50 грн і насолоджуватися життям?
 
Виходячи з усього вищесказаного, робимо висновок, що розслаблятися за допомогою спиртного не можна, так як це спочатку призводить до розвитку алкогольної залежності, проблем зі здоров’ям, а в подальшому і до деградації особистості. Все це чекає кожного, хто думає, що пляшка пива, випита в кінці робочого дня, не шкодить, а тільки допомагає розслабитися.

Чи справді алкоголь допомагає розслабитися
 
Для багатьох спиртні напої – це невід’ємна частина загальних веселощів, тому що вони впливають на центри задоволення в передній частині мозку, наповнюючи тіло відчуттям ейфорії, від чого піднімається настрій, зникає сором’язливість і пропадають комплекси. Але потрібно розуміти, що крім всього цього алкоголь є справжнім депресантом, руйнуючим організм.
 
У людини, яка п’є спиртні напої, погіршуються рухові навички, координація, вона починає гірше бачити, чути, повільніше думати, перестає реагувати на зовнішні подразники. Паралельно з цим у еї відмирають клітини серцевого м’яза, печінки та головного мозку. Від вживання алкоголю також страждають кишечник, шлунок  підшлункова залоза, отруюються всі без винятку органи і системи організму. Хіба можна це назвати відпочинком? Так, людині здається, що після випитої пляшки пива він розслабляється, але це не більше ніж ілюзія.
 
Як розслабитися, не вживаючи спиртних напоїв
 
Після закінчення робочого дня всім нам хочеться відпочити, розслабитися і добре провести час. Ми пропонує замінити розпивання алкоголю більш корисними для здоров’я заняттями:
 

  1. Активний відпочинок. Зняти напругу, поліпшити настрій, стати більш впевненим у собі допомагають фізичні навантаження. Замість розпивання спиртного грайте зі своїми друзями в спортивні ігри, так як це допомагає не тільки зміцнити здоров’я, відволіктися від проблем і відмінно провести час, а й удосконалити своє тіло. Ви ж хочете добре виглядати? Відмінно! Тоді поєднати корисне з приємним.
  2. Хобі. Деякі люди після трудового дня воліють займатися улюбленою справою, так як це допомагає розслабитися і, звичайно, добре провести час. Заняття можуть бути різноманітними: написання красивих віршів, музики, читання книг, спів, комп’ютерні ігри, танці, колекціонування. Можна запропонувати друзям сходити в боулінг, більярд або кінотеатр на цікавий фільм . Варіантів дуже багато! Головне – вибрати заняття, яке буде вам цікаво, яке зможе вас захопити настільки, що про спиртне ви навіть і не згадаєте.
  3. Власний розвиток. Розумні люди, які хочуть досягти чогось у житті, у свій вільний час займаються самоосвітою: вивчають іноземні мови, психологію людини, ходять на спеціальні курси (наприклад, кулінарні), вчаться грати на музичних інструментах, освоюють комп’ютерні програми, дивляться інтелектуальні передачі, читають щось нове і цікаве для себе. З появою Інтернету займатися власним розвитком стало в рази легше, адже вся потрібна інформація вже давно знаходиться у всесвітній павутині. Все що від нас вимагається – це лише задати правильний пошуковий запит!
  4. Спілкування. Зустрічі з друзями та спілкування з цікавими людьми доставляють масу задоволення і позитивних емоцій. Однак у компаніях, яких всі п’ють і курять, проводити свій час ми не рекомендуємо. Краще знайдіть друзів зі спільними інтересами і правильними поглядами на життя.
  5. Домашні улюбленці. А ви знали, що проведення часу і спілкування з тваринами допомагають людині справитися з депресією? Заведіть собаку чи кота і переконаєтеся в цьому самі. Також відзначимо, що відмінно знімають стрес акваріумні рибки.
  6. Інші способи. Відмінно допомагають розслабитися теплі ванни з хвоєю, трав’яні чаї, масаж, спокійна музика, шум прибою, гумористичні передачі, комедії, заняття любов’ю , походи в басейн. Наповнює енергією, знімає стрес і зміцнює організм контрастний душ.

Як бачите, існує маса способів, що дозволяють розслабитися з користю для здоров’я. Якщо ви дійсно бажаєте змінити своє життя на краще, тоді кидайте пити і курити.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам стати на правильний шлях. Не дивіться на те, що всі регулярно вживають алкоголь. Будьте індивідуальні, будьте краще за інших! Часте вживання спиртних напоїв, як ми вже говорили вище, спочатку призводить до розвитку алкогольної залежності, потім до серйозних проблем зі здоров’ям, а в подальшому до деградації особистості. Не забувайте про це і робіть свої висновки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: