Як розважити дитину в дорозі?

Подорожувати з дітьми – справжнє випробування. Тривалі поїздки в транспорті їх стомлюють, вони починають вередувати, пхикати. Це пов’язано з обмеженням руху, відсутністю розваг. Щоб поїздка не перетворилася на нервування, а час пролетів непомітно, потрібно терміново виправляти ситуацію – пограти!

Всім відомо, що дитина – сама непосидюча істота на світі, тому зауваження типу «сиди спокійно» довгого дії не набудуть. І навіть солодощі, які так люблять брати батьки в дорогу, дуже швидко приїдаються, а іграшки – набридають. Приходить час батькам пустити вхід свою фантазію і винахідливість.

Ігри на кмітливість і уважність допоможуть скоротати час і принесуть масу задоволень маленьким мандрівникам. Самим маленьким дуже сподобається слухати веселі віршики чи казки. Розваги можуть супроводжуватися різними рухами. Актуальні пальчикові ігри, наприклад «Сорока-білобока».

Діти дошкільного віку дуже люблять ігри на уважність «Вгадай, що я зараз бачу» або «Де знаходиться предмет заданого кольору і форми». В якості предметів можна загадувати будь-який предмет, що знаходиться поблизу. Також дитина із задоволенням буде відгадувати загадки, навіть давно йому знайомі. Під час таких завдань необхідно надавати можливість і самому малюкові проявляти ініціативу: придумувати нові ігри, задавати питання, загадувати загадки.

Хлопці молодшого шкільного віку дуже люблять грати в слова. Потрібно задати певну букву і по черзі з ним підбирати слова, що починаються з неї. Це можуть бути не просто слова, а назви міст або рослин, імена або тварини.

Діти трохи постарше будуть довго захоплені підбором слів-антонімів або синонімів, а також підбором рими. Досить включити фантазію, щоб придумати безліч різних ігор в дорозі. Головне, щоб вони відповідали віку дитини та її інтересам. Приділивши максимум уваги своєму чаду, ви й самі не помітите, як поїздка підійде до кінця, а у малюка буде відмінний настрій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: