Як розвести вогонь у мокрому лісі?

Потрапити в ліс кожен з нас може в будь-яку погоду. І заблукати в трьох соснах також дуже легко. Уявіть собі таку картину: Ви в лісі, зовсім один, намокші наскрізь після дощу. У кишені тільки сірники, а кругом немає ніякого запасу дров для розпалювання, тільки мокра деревина. Що робити? А попереду ніч. Для розведення вогню в лісі потрібен особливий підхід. 

Пам’ятайте, що багаття буде Вашим головним помічником в настільки важкій ситуації. Можливо з першого разу буде зробити те, що ми вкажемо далі в інструкції, але опускати руки завчасно не можна. Головне, при його розведенні дотримуватися алгоритму і не допускати серйозних огріхів. І тоді все обов’язково вийде. Не слід думати про те, що вогонь виникне у Вас буквально відразу ж, протягом 5-8 хвилин. Багато професіоналів в подібних ситуаціях не можуть відразу ж його розпалити, і витрачають на це близько 2-3 годин. Прочитавши наші поради, не слід їх приймати єдиним вірним керівництвом до дії в подібного роду ситуації.

Отже, приступимо до розведення вогню. Для початку заспокойтеся, потрапивши в подібну ситуацію. Вам потрібно тверезо оцінювати ступінь її складності. І, головне, в даному випадку – це обігріти замерзлі руки, голову і ноги. Як тільки підручними засобами вийшло трохи обігрітися, приступаємо до розведення багаття. Подбайте про те, щоб запастися дровами. Потрібно заготовити стільки матеріалу, щоб Вам вистачило його до ранку, і вогонь ні в якому разі не погас.

Найголовніше в розведенні багаття – це, звичайно ж, розпалювання. Давайте і почнемо з нього. Ви повинні знати, що лежачих на землі сухих гілок в лісі практично не зустрінеш. Однак на допомогу нам тут прийдуть наші старі друзі – дерева. Для розпалювання ідеально підійдуть сосни або молоді ялинки. Що від Вас потрібно? Знайти сучки цих дерев і спробувати руками обламати. Обламувати гілочки потрібно біля стовбура, адже саме там при дощі практично не накопичується волога, а стікає вниз, на землю.

Але, ясна річ, іноді і ці гілочки виявляються вологими, а в зимовий час року – обмерзлими. Однак знайте, основна волога знаходиться тільки в корі. У кроні її практично не буває. Тому постарайтеся звільнити гілки від кори, і залиште одну крону. Якщо є ніж – дійте ножем, немає його – потрібно використовувати свої гострі зуби. І не треба їх жаліти. Ви повинні зробити все, щоб вижити в цих умовах.

Для того, щоб розпалити вогнище на початковому етапі Вам знадобиться 15-20 гілочок товщиною і довжиною з сірник. Ще три десятка гілочок довжиною і товщиною як 2-3 сірники. Може виявитися так, що подібних гілок у лісі не виявиться, але не варто губитися. Знайдіть гілочки товщиною 3-5 сантиметрів з сухою сердцевиною. Таких примірників Вам знадобиться близько двадцяти. Якщо Ви в лісі знайшли парочку каменів, то Ви і зовсім герой. Розбийте гілочки камінням і тоді розпалювання Вам забезпечене.

Однак є ймовірність того, що Ваше розпалювання НЕ буде сухою. Значить, її буде необхідно вчасно підсушити, щоб вогонь не згас випадково і несподівано. Саме з цієї причини потрібно постаратися добути максимально сухі дрова. Здобуваючи сухі сучки, не варто забувати і про техніку безпеки, адже сухий сучок може впасти Вам на голову і дуже сильно вдарити. А падіння такого роду предмета на голову може бути дуже і дуже неприємним.

Варто сказати, що для розбиття багаття краще вибирати рівну площадку, краще плоску. Можна вирити невелику ямку під нього, і обкласти камінням. Ясна річ, це буде можливо, коли за вікном будь-який час року, крім зими. Мерзлу землю буде важко розкопати, Ви лише ще більше замерзнете, а бажаного ефекту не отримаєте. У такій ситуації краще просто прибрати сніг і розмістити дрова на землі. Незабаром після Ваших зусиль маленьке багаття все ж розтопить землю під собою і прогріє поверхню. Але це станеться не відразу.

Розпалюючи багаття, варто все-таки подбати про його «дно». Постарайтеся викласти колоди внизу по площі багаття. Завдяки такій методиці Ваш вірний друг швидко розгориться і виручить Вас від біди. Перед тим як розпалити багаття не забудьте вибудувати якийсь курінь з гілочок. Так вогонь розгориться швидше, і Ви зможете якомога швидше зігрітися. Скласти шатро з мерзлих гілок дуже складно, тому для досягнення результату потрібно також використовувати одну маловідому хитрість.

Тут-то і можна проявити кмітливість. Беруться дві тонкі палиці і кладуться на краю, іншими словами на землю. На їх перехрестя встановлюється намет, який встановлюється самим примітивним і елементарним способом. Головне, щоб цей шатерчик був максимально стійким.

Ось тепер точно все. Можна намагатися розпалити багаття. Якщо у Вас в запасі є папірець, то для початкового розпалювання можна використовувати його. Тільки не захопіться, можете витратити весь витратний матеріал, несподівано захопившись. Тепер постарайтеся обгородити багаття від зовнішніх впливів. У даному випадку такими будуть сніг, дощ і вітер.

Чим обгородити багаття? Собою, своїм тілом або одягом. Тільки так Ви зможете зберегти вогонь, і врятуєте себе від замерзання в лісі. На цьому все, будемо сподіватися, що дана інструкція буде для Вас корисною. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: