Як розвинути в дитини совість?

Всі батьки відчувають не тільки радість від появи дітей, але й занепокоєння за їх долю. Виховання – складний процес, що вимагає зусилля з боку батьків. У його процесі є ряд тонкощів, з якими багато нерідко не справляються. Так складним є питання: як прикріпити малюкові почуття совісті, навчитися визначати межу поганих і хороших вчинків.

 
Батькам необхідно не упустити при вихованні, спостереження за 3-ма складовими компонентами гармонійного розвитку малюка. Це голос совісті, розвиток та її якість. Щоб даний процес носив систематичний характер і був зрозумілий малюкові, батькам необхідно виробити в дитини розуміння добра і зла. Після необхідно виховати в ньому бажання чинити правильно і давати критичну оцінку своїм вчинкам.
 
Дитина народжується з певною моральною орієнтацією, яка потребує надалі розвитку і вдосконаленні.Перші роки «зовнішньої совістю» для дитини є батьки. Спостерігаючи за їхніми вчинками, вона частину їх совісті переносить на себе.Допомогти в такій ситуації батькам можуть казки, які вчать розрізняти добро і зло. Батьки ж повинні встановити певні межі можливого і неможливого для малюка.Він повинен чітко розуміти, що припустимо, а що робити не можна.
 
У процесі виховання та розвитку межі будуть змінюватися, одні відходити на другий план, інші ж і зовсім перестануть бути потрібні в силу віку.
 
Батькам необхідно вміти помічати в потрібний момент зміну вікового етапу і повідомляти малюкові про нові заборонах і дозволи. Найважливіше, пояснювати всі можливості і заборони. Ні в якому разі не можна просто забороняти, все повинно бути мотивовано. Діти, які в сім’ї знайомляться з межами заборон, легше адаптуються і приймають заборони суспільства.
 
Правильна заборона насправді благо, яке допоможе дитині в житті. Також функція кордонів в тому,щоб пояснити малюку, що світ не обертається тільки навколо нього одного. Це допомагає розвинути у нього совість. Малюк повинен навчитися поважати простір інших людей.
 
Помічником у вихованні совісті є і дисципліна, яку необхідно вводити з самих перших років життя малюка.Важливо, щоб батьки вміли правильно встановлювати межі і вміло їх відстоювати,що сприятливо сприяє становленню совісті малюка. Потрібно дотримуватися послідовність у своїх рішеннях і поясненнях. Якщо ж батьки непослідовні у прийнятті своїх рішень, то малюк не стане дотримуватися встановлених меж.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: