Як розвинути в собі стресостійкість?

У деяких людей стійкість до стресів є вродженою властивістю. Як правило, це люди з гарним почуттям гумору і легким характером. Звичайно, і у них бувають стресові ситуації, але вони можуть досить швидко і самостійно з них виходити без серйозних наслідків для свого здоров’я і стосунків з оточуючими. Що ж робити тим, кому стресостійкість не передаються з генами? Розвивати її в собі! Змінити обставини, які викликали роздратування, не завжди вдається, але поміняти ставлення до подій у вашому житті цілком можливо, і на це здатний кожна людина, оскільки є розумною істотою.

Насамперед, потрібно зробити для себе чітку і остаточну установку: я буду спокійно ставитися до того, що не подобаюся деяким людям, і не буду шукати тому пояснень. Частіше спілкуйтеся з людьми, що володіють почуттям гумору, тоді ви зможете поступово культивувати в собі це корисна якість. Намагайтеся хоча б трохи часу, але кожен день бути в повній самоті, в розслабленому стані, при цьому не давайте думкам затримуватися на чомусь конкретному. Виховайте в собі звичку не реагувати гнівно і відразу на нанесену образу. Звичайно, це не просто, потрібна сила волі, яку теж, до речі, можна і потрібно в собі розвивати.

Контролюючи свої емоції, ми, крім іншого, знижуємо руйнівне навантаження на організм. За статистикою, до 80% звернень до лікарів пов’язані з тим, що хворий не зміг впоратися зі стресом. Негативний вплив зайвих переживань на імунну систему доведена науково. Так що виховувати в собі стресостійкість необхідно, хоча б для того, щоб менше хворіти.

Візьміть собі за правило регулярно займатися фізичними вправами. Спорту потрібно присвячувати як мінімум 10-15 хвилин щодня. Дуже корисні сеанси масажу і загартовуючі процедури, наприклад, холодний або контрастний душ, а от цигарки та алкогольні напої в справі розвитку стресостійкості – погані помічники. Не слід захоплюватися і кавою. Кофеїн прискорює серцевий ритм, і якщо ви роздратовані, то ваше занепокоєння тільки посилиться. Зате можна без обмежень їсти продукти, що містять так звані гормони щастя – серотонін, тироксин і ендорфіни. Ці речовини є в багатьох фруктах, гіркому шоколаді, горіхах, бананах, фініках і морепродуктах .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: