Не впевнена у своїх силах і здібностях людина починає сумніватися в собі навіть у такій ситуації, якщо хтось просто не зовсім схвально на нього подивився, а буває, і інколи йому тільки здалося, що хтось на нього не так подивився. Така невпевнена у собі людина починає відразу думати, а чи правильно він робить в цій ситуації і взагалі чи все з ним в порядку. А для дуже чутливих людей властиві й значні коливання самооцінки, починаючи від абсолютної досконалості і в аж до абсолютної своєї нікчемності. 

 
Докладні перепади самооцінки, можна сказати, вибивають грунт у нас з під ніг, тому що людям з нестійкою психікою їх дуже важко переносити. Щоб відчути впевненість у собі та своїх силах, перш за все таким людям треба навчитися контролювати і намагатися самому регулювати емоційний стан.  Не зважаючи на те, чи постійно ви не впевнені в собі або іноді відчуваєте невпевненість у своїх силах, ви завжди зможете допомогти самому собі розвинути впевненість в собі і своїх силах. Для цього достатньо всього лише дотримувати кілька нескладних правил. 
 
Треба обов’язково полюбити себе!  
 
Обов’язково навчіться відноситися до себе тепло і дбайливо так само, як ви ставитеся до своєї коханій людині або близького друга. Намагайтеся говорити самому собі такі самі теплі слова, які ви б звичайно б сказали дуже дорогій для вас людині, в таких ситуаціях, коли ви погано себе почуваєте або ж з вами сталася якась неприємна ситуація. Ніколи не забувайте щодня піклуватися про свій душевний і тілесний стан, частіше намагайтеся робити те, що буде вас радувати і надихати, як можна частіше робіть те, що ви любите і від чого відчуваєте задоволення.
 
Ніколи не треба робити з мухи слона
 
Кожен може роздути в своїй уяві до розмірів всесвітньої катастрофи будь-яку неприємну ситуацію.  Наприклад, ваша знайома не відповіла на ваше привітання. Ви з початок засмутитесь, потім звичайно почнете думати, що ця знайома вами чомусь незадоволена і може розпустити не дуже хороші чутки про вас. В результаті цього ви підготуєте себе до того, що від вас можуть відвернутися і інші ваші знайомі і у вашій звичній і налагодженої життя настане крах.  Але, перш за все треба задати собі два питання: а чи так важливо це подія для мене і чи буде воно все так само важливо через кілька років?
 
Подумайте, адже ви не є «центром всесвіту» для інших людей. Тому що люди зазвичай цікавляться більше своїм особистим життям ніж, наприклад, вашим. Адже ваша знайома, не привітавшись з вами, могла лише задуматися про щось своє і просто не помітила вас. А більшість слів і різних дій інших людей просто не мають ніякого особистого відношення до вас.
 
Отже, вам не треба так близько до серця переживати те, що здається нам проявом зневаги або неуваги оточуючих нас людей до нас особисто. Не варто дозволяти щохвилинному пориву управляти вашим життям.  Зупиніться, і просто задумайтеся, що на даний момент для вас більш важливо: посварилася зі своїм випадковим попутником в міському транспорті, який випадково зачепив вас своєю сумкою і навіть не вибачився, або ж просто не додати цьому неприємному інциденту ніякого значення і продовжувати свій день в умиротвореної і спокійній обстановці.
 

Не намагайтеся бути у всьому ідеальним.  
 
Часто буває, що занадто строгі батьки звертають увагу на будь-які навіть найменші помилки своїх дітей і зовсім не помічають успіхів своїх дітей. В результаті цього такі люди, стаючи дорослими намагаються з усіх сил довести всім оточуючим їх людям, що вони по праву гідні поваги і любові інших людей. Не варто так напружуватися і намагатися комусь щось довести, а треба просто як найчастіше собі повторювати: Я гідний любові саме таким, який я є, мені зовсім не потрібно прикидатись іншим, і в очах інших людей виглядати ідеальним. Ти маєш право робити помилки, і вчитися на своїх помилках.   Не варто соромити себе за невпевненість в чому-небудь, а заздалегідь готуйте себе до не простим життєвим ситуаціям і вірте в свої сили. Адже для того, щоб відчути впевненість у собі, треба обов’язково підбадьорювати себе. Сумнів – це природне почуття для будь-якої людини. Замість того щоб сумніватися, краще подумайте про те, які саме ситуації будуть представляти найбільшу складність для вас, і яким чином ви зможете допомогти собі в таких ситуаціях. Можете спробувати записати на аркуш паперу, на що вам треба в наступний раз звернути свою увагу в тій чи іншій ситуації. Можливо, варто випити чашку тонізуючого чаю або на шляху на важливу співбесіду послухати музику, яку ви любите. Або варто попросити у близької вам людини підтримай в складній для вас ситуації. 
 
Пишаєтеся своїми досягненнями та позитивними якостями.  
 
Багато хто з нас постійно критикують себе і тим самим штовхають себе до сумнівів у своїх силах і можливостях. Що б позбутися цього досить неприємного відчуття треба згадати і записати все те, що ви добре вмієте робити і за що ви можете по праву пишатися собою. У критичних ситуаціях згадуйте цей перелік своїх досягнень і вірте в свої сили і можливості.
 
Підводячи підсумки всьому вище викладеному можна зробити наступні висновки: Для того щоб стати впевненим у собі і успішною людиною потрібно дотримувати декілька досить нескладних правил. Першою справою треба полюбити себе, не треба в критичних ситуаціях «робити з мухи слона», не піддавайтеся миттєвим поривам, не намагайтеся бути у всьому ідеальним і постійно пишаєтеся своїми досягненнями. Дотримуйтесь цих правил, і ви станете впевненим у собі людиною і будете завжди і у всьому добиватися успіху!   

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.