Напевно багато чули про те, щоб домогтися успіхів у якійсь сфері, необхідно виключити багатозадачність, тобто всі свої сили і енергію витратити на вирішення одного завдання. Але в побуті ми дуже часто використовуємо багатозадачність, хто не робив кілька справ одночасно, наприклад, дивився телевізор, їв при цьому і ще примудрявся переглядати сайти.

Здавалося б, набагато простіше сфокусуватися над виконанням якоїсь однієї задачі, ніж займатися відразу декількома справами. Чому людям так складно сконцентруватися, спробуємо знайти відповідь на це непросте питання. Виявляється, що якщо людина може виконувати кілька справ одночасно, то це зовсім не говорить про те, що він більш продуктивний, просто він відчуває більше задоволення від своєї роботи.

Якщо ми виконуємо відразу кілька справ одночасно, то у нас з’являється відчуття, що ми завершили всі важливі справи. Виконуючи відразу кілька справ одночасно людина відчуває себе більш продуктивним, хоча це спірне питання.

Учені вирішили перевірити, чи відповідає це відчуття дійсності. Вони в якості піддослідних обрали студентів, в результаті спостережень за ними з’ясувалося, що студенти, які хапалися відразу за кілька справ одночасно, досягали не надто хороших результатів, порівняно з тими, хто концентрувався на виконанні одного завдання. Хоча вони відчували себе при цьому ефективними і успішними.

У сучасному світі можна часто зустріти таких людей, які в своїй роботі використовують багатозадачність. Іншим людям здається, що вони все прекрасно встигають, і вони хочуть бути схожими на таких людей. Але, на жаль, це всього лише удавана з боку ефективність.

Мозок і багатозадачність?

Виявляється, наш мозок просто не здатний на багатозадачність, тому якщо ви їсте, спілкуєтеся з друзями і одночасно слухаєте радіо, то це зовсім не означає, що ваш мозок концентрується на всіх цих справах. Удавана багатозадачність є всього лише швидким перемиканням від однієї задачі до іншої не більше того. Люди звиклі займатися кількома справами одночасно, не здатні виконувати їх добре. Якщо думати відразу про декілька речей одночасно, то крім головного болю ви нічого не доб’єтеся.

Необхідно сфокусуватися на якійсь одній завданню, а потім поступово додавати до неї нові. Не варто думати, як багато справ на вас звалилося, просто виберіть пріоритетний напрямок і починайте діяти. Для того щоб утримувати в голові великий обсяг інформації необхідно тренувати пам’ять. Відмінним вправою для пам’яті є вивчення віршів. Скоріше за все у вас є улюблений поет, спробуйте повчити його вірші напам’ять. Це відмінний спосіб тренування пам’яті. До того ж ви зможете зачитувати вірші своїм рідним і близьким і вражати їх хорошим виконанням.

Якщо ви не можете сконцентруватися на якійсь одній справі і постійно перемикаєтеся на інші, то читання книг допоможе вам поліпшити концентрацію уваги. Читати необхідно вдумливо, так щоб, прочитавши якийсь уривок тексту, ви змогли переказати його. Людині необхідно обов’язково відпочивати від роботи, тому намагайтеся чергувати роботу з відпочинком. Наприклад, після активної роботи впродовж години ви можете собі дозволити відпочити хвилин двадцять. Якщо ви не перерветеся і продовжите працювати, то ваша продуктивність знизиться, і ви будете відчувати втому. Саме тому обов’язково необхідно перериватися на відпочинок, навіть якщо ваша робота ще не закінчена, відпочинете і приступите до її виконання з новими силами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.