Як рушити під гору на автомобілі?

Досить часто доводиться стикатися з невпевненістю початківців водіїв при рушанні в гору. Проблема загострюється в щільному транспортному потоці сучасних мегаполісів, коли відстань між автомобілями мінімальна, рушати доводитися дуже часто, а рельєф місцевості в пробках може трапитися найбільш непередбачуваний. Щоб уникнути неприємностей,водій повинен бездоганно володіти технікою без откатного рушання на ухилі.

 
Нічого складного в цій справі немає, особливо якщо потренуватися заздалегідь. Нехитрим навичкам рушання на склоні навчають в будь-якій автошколі. Згадайте, як затягували ручне гальмо, включали передачу і відпускали «ручник», як тільки зчеплення починало схоплювати. Ця вправа хрестоматійно, і якщо Ви освоїли хх один раз і періодично застосовуєте, необхідний навик залишиться з Вами. Інша справа, що іноді з якоїсь причини використання ручника недостатньо ефективно або він несправним.Тоді можна з успіхом скористатися штатним ножним гальмом, без якого не обходиться жоден автомобіль.
 
Суть фокусу така: утримуємо автомобіль на гірці ножним гальмом, натискаючи на педаль середньою частиною правої ступні, залишаючи носок або одну сторону ступні вільної. Як тільки з’являється необхідність рушити, витискаємо зчеплення,включаємо передачу, піднімаємо обороти двигуна натисканням на педаль акселератора вільним носком правої ноги, починаємо відпускати педаль зчеплення і, як тільки воно починає схоплювати, кидаємо гальмо і переносимо всю праву ногу на педаль газу. От і вся наука. 
 
Як доповнення можна згадати про особливості педалей. Справа в тому, що педаль справного гальма зазвичай має досить невеликий хід. Буквально доторкнувся до неї, і автомобіль загальмувався. Педаль же газу в загальному випадку розташована трохи нижче інших педалей, так що часто натиснута педаль гальма розташовується врівень з не нажатою педаллю газу, що нам тільки на руку. Зрештою, при деякому більш-менш інтенсивному тренуванні кожен зможе знайти свій спосіб виконання даної процедури на своїй моделі автомобіля. Ну і останній момент. Потрапивши в пробку на склоні, дотримуйтесь дистанції! Відкотитися назад рушаючи в гірку у деяких невдалих водіїв виходить навіть на «автоматі», не кажучи вже про «механіку».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: