Як садити малину?

Малина, чагарник досить невибагливий при посадці. Її можна успішно садити і навесні і восени. Малину цілком можливо садити два рази на рік, хоча все ж деякі фахівці дотримуються думки, що все-таки краща весняна посадка, коли грунт відтанув, сповнена вологи і вже добре прогрілася. Але і осіння посадка цієї ягоди цілком прийнятна, якщо дотримуватися ряду правил.
 
Як садити малину правильно?
 
Що слід зробити першою справою, так це вибрати відповідне місце для посадки, де Ви бажаєте розмістити цей «смачний» чагарник. Потрібно відповідним чином підготувати грунт для посадки, з урахуванням того, що малина є багаторічним рослиною. Найкращий варіант висадити малину на ділянку, яка добре освітлена (не в тіні), з хорошим, родючим шаром грунту. Якщо ж грунт недостатньо родючий для посадки малини, то на ділянку потрібно внести компост і після цього землю з компостом слід добре перекопати.
 
Все, з місцем посадки ми визначилися. Тепер потрібно буде викопати «траншею». Вона повинна вийти у Вас не менше одного метра в ширину і глибиною приблизно 20-30 сантиметрів. Цього буде достатньо. При висадці саджанців малини, потрібно стежити, щоб дистанція між саджанцями була достатньою для їх гарного росту, а саме не менше 40 сантиметрів.

Саджанці малини опускаємо у викопану нами «траншею», добре розправляємо її коріння і акуратно засипаємо їх землею. Після цього потрібно буде гарненько ущільнити грунт навколо кущиків малини, рясно їх полити і дочекатися появи перших листочків.
 
Після появи перших листків на кущах, рослину слід вкоротити, таким чином, щоб довжина куща не перевищувала 15-20 сантиметрів. Все це необхідно буде виконати, щоб коренева система рослини добре зміцнилася і в майбутньому дала Вам вже сильніші кущі.
 
Якщо майданчик на Вашій ділянці, де Ви посадили малину, зроблений у вигляді грядки, то Ви можете зробити бортики для цієї грядки. Для цього радимо Вам використовувати брус .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: