Як самостійно відновити зір?

Існує безліч причин, по яких псується зір. Приводом для зміни роботи або будови ока може послужити травма, інфекційне або хронічне захворювання, нервове перенапруження, порушення обміну речовин, шкідливі звички і т.п.  

Часом встановити точну причину зниження зору непросто, але є деякі правила, дотримуючись яких можна запобігти хворобі і самостійно відновити зір.  

Корисні звички для збереження зору  

Якщо зір почав погіршуватися, відновити його гостроту можна простими і доступними способами. По-перше, слід переглянути свої звички – виключити шкідливі і надбати корисні. Наприклад …  

Моргайте частіше. Моргання сприяє очищенню і зволоженню очей. Моргати необхідно в середньому один раз в п’ять секунд (10-12 разів на хвилину).  

Дихайте рівномірно і глибоко. Дихання повними грудьми забезпечує необхідне насичення всього організму киснем, а також розслабляє тіло і знімає зорову напругу.  

Відпочивайте очима. Якщо очі втомилися, потрібно закрити їх і повністю розслабитися на кілька хвилин. 

Проводьте якомога менше часу в приміщенні з штучним освітленням. Намагайтеся гуляти на свіжому повітрі без окулярів і лінз не менше 30 хвилин в день. При яскравому сонячному світлі використовуйте темні окуляри і ніколи не дивіться на сонці незахищеними очима.  

Не забувайте про периферичний зір. Не концентруйтеся на одній точці, що знаходиться перед вами. Намагайтеся помічати все, що потрапляє в ваше поле зору.  

Частіше рухайте очима. Переводити погляд з одного предмета на інший, уважно роздивлятися все навколо, змінювати фокусування з близьких предметів на дальні і навпаки – це основоположні вправи, завдяки яким можна самостійно відновити зір.  

Спосіб життя як спосіб відновити зір  

Для відновлення зору і збереження здоров’я очей необхідно вести здоровий спосіб життя – більше гуляти, займатися спортом, правильно вибудовувати свій раціон.  

Позбавтеся від шкідливих звичок. Сигарети, алкоголь, наркотики, неправильне харчування і сидячий спосіб життя негативно впливають на всі частини організму, послаблюючи і порушуючи його роботу.  

Займайтеся спортом. Будь фізичне навантаження покращує зір. Найкраще при цьому не надягати окуляри або контактні лінзи. Однак якщо присутні серйозні проблеми із зором, перед початком фізичних занять краще отримати дозвіл у лікаря-офтальмолога.  

Тренуйте м’язи очей. Існує безліч різних вправ, за допомогою яких можна самостійно відновити зір. Найбільшою популярністю користуються методики Шичка-Бейтса, Е.С. Аветісова і Н. Ісаєвої.  

Робіть вправи регулярно і систематично. Тренування очних м’язів, як і будь-яких інших, вимагає сталості, інакше м’язи слабшають і не витримують навантаження.  

Носіть ослаблені окуляри або контактні лінзи. При використанні ослаблених окулярів очам доводиться працювати, щоб налагодити чіткість бачення, а це сприяє тренуванню очних м’язів.  

Слідкуйте за поставою. Зайве напруження, що виникає через неправильну постави в шиї, грудях, плечах і спині, може привести до уповільнення кровообігу і зниження зору.  

При різкому або швидкому зниженні зору необхідно пройти огляд лікаря-офтальмолога, який допоможе відновити зір. Дуже часто очі стають першим органом, що сигналізує про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: