Як шукати монети в старих селах.

Пошук монет з металошукачем – заняття надзвичайно цікаве і захоплююче. Тому це хобі захопило дуже багато людей, а місць для пошуку від цього не збільшилось. І вже більшість цікавих місць для пошуку,  перекопано і проскановано.  Але все ж вони існують.

Як ви зрозуміли, місця ці – давно занедбані села і навіть урочища (коли навіть будов ніяких не залишилося, лише тільки по місцевості та по старовинній мапі вдається зрозуміти, що тут раніше було село). Ось такі села, які вимерли до революції – вони самі класні в плані знахідок. Судіть самі – там немає радянського сміття (пробок, дроту  тощо). Якщо щось трапляється – то обов’язково старовинне, будь то елементи начиння, посуду або одягу. І звичайно ж там повно монет – те, навіщо полюють всі шукачі скарбів.

Де починати шукати на старовинних селах?

Якщо будови збереглися, то в першу чергу пройдіться навколо будинку, за статистикою, навколо будинку за 100 років втрачається близько 40 монет. Стільки ми не знаходили, але навколо будинку монети трапляються досить часто, хоча буває, що шукати просто неможливо – одне сміття (коли село зникла в радянські роки, а не раніше).

Далі – звичайно ж город. У ньому всякого добра навалом, будуть і монети і кінська збруя і елементи посуду. Город легко відрізнити за бурхливою яскраво-зеленої рослинності, земля там пухка, копати одне задоволення.

Далі – обов’язково пройдіться по дорозі. Раніше, в старовину, розваг особливо не було, тому кожен вечір хлопці і дівчата виходили на гулянку і гуляли вони по дорозі. На дорозі завжди можна щось знайти, перевірено і не раз. Правда, часом копати на дорозі буває важкувато, якщо по ній їздять сучасні машини (це коли село стає пунктом перевалу для мисливців та рибалок). Знайти зовсім вже покинуту село, та ще з будовами взагалі нереально.

Ще можна порекомендувати пошукати найближче водоймище і пошукати навколо нього. Водойма – це окрема тема, адже раніше пересувалися на конях і поруч з водоймами деколи влаштовували імпровізовані міні-ярмарки. У ставках і річках полоскали одяг, там купалися і засмагали. І звичайно ж втрачали як монети, так і хрестики і навіть медалі (знаходили пару раз медальки старовинні на березі невеликих ставочків).

Якщо ви копаєте не один, то швиденько розвідати село і зрозуміти, де трапляються монети, у вас вийде набагато швидше, ніж поодинці. Одному на місце старовинної села можна їздити раз 5-10, не менше й кожного разу ви будете їхати зі знахідками і думками, що треба б ще перевірити он те місце.

Якщо на копі почали попадатися елементи посуду (краники від самоварів, гнуті ложки-вилки-тарілки, природно мідні) – то ви на правильному шляху, починайте вибивати місце ретельніше, можливо навіть варто змінити DD котушку на моно, щоб нічого не пропустити.

І звичайно ж, дуже велику роль при пошуку з металошукачем грає елемент удачі. Повезти може будь-кому і нехай він буде новачок з металошукачем початкового рівня. Якщо йому судилося в якомусь селі підняти скарб монет або знайти якусь дорогу монету, то він її знайдуть. Так що не забувайте перед копом «підмазати» земляного дідуся, шукачі скарбів – забобонний народ і свято вірять, що він стереже добро, приховане в землі, а тому закопайте жменьку монет перед копом або налийте дідусеві пару крапель горілочки. І не залишайте за собою ями, обов’язково їх закопуйте, а знайдений металосміття забирайте з собою або складайте в одну купку. Ці нехитрі дії допоможуть запам’ятати вас, як правильних копачів, а не «свинарів». Удачи на копі і схвалення земляного діда.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: