Як швидко заснути?

У наш час безсоння стало справжньою масової проблемою. Однак, якщо у людини відсутній здоровий 8-годинний сон, це негативно висловлюється на його самопочутті, здоров’ї і настрої.
 
Нижче ми приведемо вам 10 відмінних способів заснути, при цьому не звертаючись до лікаря.
 
1. Постарайтеся не дивитися телевізор або не користуватися комп’ютером (навіть телефоном) хоча б пів години перед тим, як лягати спати.
 
2. Хорошим способом для того щоб заснути є книга. Спробуйте почитати перед сном книгу. Таким чином ви швидко розслабитеся і заснете.
 
3. Уникайте яскравого світла у власній спальні. Справа в тому, що в нашому мозку міститься мелатонін – гормон, який відповідає за сон. Яскраве світло пригальмовує виділення мелатоніну. До того ж світло стимулює мозкову діяльність, тим самим ви витратите більше часу щоб заснути. Ми б порадили придбати менш потужні лампочки і регулятори освітлення (так ви завжди зможете регулювати освітлення в спальні).
 

4. Пам’ятайте, що найшвидший спосіб заснути – це не їсти жирну і важку їжу на вечерю. Дуже сита вечеря може стати причиною вашої безсоння. Запам’ятайте, якщо ви хочете їсти – їжте як мінімум за три години до того сну.
 
5. Багато хто думає, що алкоголь сприяє тому, щоб заснути. Так, він допоможе вам швидше заснути, зате погіршить якість сну. Після «п’яного сну» ви відчуватимете себе ще більш втомленим, ніж перед сном. Тобто уникайте алкоголю перед сном (навіть у малій кількості).
 
6. Знайте, перед хорошим сном ви повинні гарненько розслабитися. Якщо ви не знаєте, як розслабитися, – зробіть парочку дихальних вправ. Для цього достатньо прилягти, закрити очі і зосередитися на власному диханні. Спочатку буде важко, але з часом ви будете відчувати полегшення. Спершу у вашій голові з’являться мільйони думок, але в процесі виконання вправи думок буде стає менше, і ви переконаєтеся в ефективності цієї поради.
 
7. Не займайтеся спортом хоча б за п’ять – шість годин до сну. Фізична діяльність збуджує роботу нервової системи, заважаючи тим самим нормальному відпочинку вночі.
 
8. Можна згадати поради наших бабусь і зробити подушку з травами. Ні, розкривати її ми не будемо. Досить просто поставити під подушку або біля неї маленький мішечок з набитими травами, ефірними маслами, шишками. Трави краще вибирати самому, оскільки запах повинен вам подобатися.
 
9. Кофеїн – ворог здорового сну. Оскільки кава містить кофеїн, то і кава – ваш ворог. Період напіврозпаду кофеїну становить до 8 годин, тобто якщо ви лягаєте в 22.00, то кава потрібно пити в 14.00. А ще краще, відмовтеся від кави на користь чаю з трав. Багато трав мають заспокійливі властивості, і будуть позитивно впливати на ваш сон.
 
10. Є ще один перевірений спосіб – прийняти гарячу ванну, але за годину до того, як ви укладетеся в ліжко. Тепла ванна відмінно заспокоює, якщо її приймати не менше 20 хвилинНу, а тепер … Спокійної ночі!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: