Як смачно засолити сало?

Будь-яка господиня знає, як традиційно засолити сало. При цьому шматок сала просто засипається сіллю і лягає в прохолодне місце на кілька днів. Так робить більшість зайнятих жінок, тому що часу на усілякі хитрощі часто не вистачає. Сало і є сало – поріжеш його шматочками, натреш часничком, і можна приступати до дегустації.

Але можна його засолити так, що пальчики оближеш, хоча це і займає не так вже багато часу, а на столі така страву вже точно довго не затримається.

Як смачно засолити сало

Головне – це вибрати якісний свіжий шматок сала. Краще брати сало з реберної частини, воно буде ніжніше і м’якше. Саме сало має бути м’яким на дотик і без грудочок. Краще брати вирізку з прошарками м’яса – так наше засолене сальце буде ще смачніше. Принісши додому, м’ясо потрібно трохи обмити, пошкребти ножем шкірку.

Далі приступаємо до самого процесу засолювання. Викладаємо вирізку на бавовняну тканину, зверху посипаємо сало меленим перцем. І навіть не перцем а перцями: чорним і червоним, а також запашним. Беремо кмин, насипаємо його в невеликий відріз тканини, загортаємо і ретельно простукуємо кухонним молотком. Висипаємо отриманий кмин на наше сало. Далі нам потрібно нарізати часточки часнику на тоненькі пластини і викласти їх поверх сала впритул один до одного. Можна ще часник прогнати через чеснокодавку, але тоді у сала може вийти занадто часниковий присмак. Всю цю справу щедро посипаємо сіллю з усіх боків.

Не варто шкодувати солі. Сало володіє таким унікальним властивістю, як вбирати в себе стільки спецій і солі, скільки йому потрібно, і ні грама більше. Тому при засолюванні сала точних пропорцій спецій не буває, все береться «на око». Але шкодувати також не потрібно, інакше сало може вийти не досить ароматним.

Приготоване сало загортаємо в тканину або марлю і залишаємо при кімнатній температурі на 6-7 днів. Так солі буде простіше розчинитися і просочити сало. Після вказаного часу дістаємо сало з марлі, видаляємо залишки солі і спецій, промиваємо під проточною холодною водою, замотуємо в сухий рушник або папір на 30 хвилин. Дістаємо підсохнуте сало і повторно посипаємо перцями, кмином і натираємо дрібно нарізаним часником. Але тут вже стоїть знати міру, все потрібно використовувати потроху. Нарізаємо сало на шматочки і подаємо до столу.

Найсмачніше вживати таке сало з відвареної молода картопелькою і нарізаною зеленню ( петрушка, кріп, зелені пір’я ріпчастої цибулі і часнику).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: