Як стати ближче до дитини?

Ніхто не стане сперечатися, що саме від батьків дитина отримує основні навички життя і поведінки. Зв’язок з батьками розірвати не можна – він формується ще до народження малюка, реалізувалася в його зовнішності, звичках, темперамент. Батьки, у свою чергу, спостерігаючи за тим, як росте їх син або дочка, вносити в дитяче життя свій накопичений досвід, погляди і настрої.

Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина жила краще, ніж він, домоглася більшого, отримала кращу освіту, влаштувала своє особисте життя, мала хорошу затребувану професію. Хтось додасть до цього і більш розвинені здібності, і людяність.

Вкладаючи в дитину всі свої сили, свої мрії, батьки сподіваються на те, що їх дитина буде ближче до придуманого ними ідеалу. Їм хочеться бачити віддачу вкладених сил.

У цій статті ми хочемо нагадати батькам про те, що саме вони відповідальні за те, якими виростуть їхні діти, так як саме батьки своєю поведінкою і словом формують в дитини приклад взаємин, які або зроблять їх найближчими один для одного людьми, або розведуть в різні боки.

Далі ми наведемо кілька порад як стати ближче до дитини і вибудувати з нею емоційний зв’язок на довгі роки.

Навчитися дякувати один одного. Кожне щире «дякую» пов’язує близьких людей ще міцніше, акцентуючи увагу дитини на позитивних діях, які вона зробила і за які отримав заохочення. Привчати отримувати подяки і бути вдячною іншим людям дитину необхідно з самого раннього віку.

Здійснювати разом благородні справи. Будь-яка допомога, будь то кошеня на вулиці або хвора дитина повинна надаватися разом з дитиною. Через деякий час дитина навчиться цінувати те, що має, навчиться жаліти слабких і нужденних і допомагати їм.

Ставити цілі і спільно їх досягати. Навчіть дитину ставити перед собою цілі, а потім допоможіть їх досягти. Спробуйте добитися результату там, де кілька разів не вийшло. Робіть що-небудь для досягнення мети щодня, і тоді через деякий час дитина зрозуміє, що для досягнення мети потрібна щоденна цілеспрямована робота.

Навчіться просити у дитини пробачення, коли винні перед нею. Не варто думати, що дитина нічого не розуміє і скоро все забуде. Якщо ви чимось її образили, визнайте це, проявіть до неї повагу і попросіть пробачити вас.

Прийміть свою дитину такою, якою вона є. Ваш син або ваша дочка – це диво, індивідуальність, єдине створіння на землі зі своїм особливим набором хромосом, які ніколи більше не повторяться. Якщо це диво з’явилося у вашому житті, значить це вирішено вище …

Завжди відвідуйте важливі для дитини заходи. Проявляйте повагу до інтересів і занять дитини, підтримайте її там, де потрібно, де вона бере участь або виступає. Ці моменти з часом стануть найщасливішими спогадами дитинства і вони у вашої дитини будуть асоціюватися з вами.

Привчіть дитину бути чесною з вами і відповідайте їй взаємністю. Говоріть правду, відповідайте на питання правдиво, але робіть це м’яко, етично і доступними дитині словами.

Дозвольте дитині самій вибирати друзів. Дозвольте дитині робити цей вибір самій і дозвольте приводити друзів додому. Так ви будете знати, з ким спілкується ваша дитина, подружіться з батьками її друзів і зможете дізнатися середовище, в якому вона обертається.

Придумайте кілька сімейних традицій і дотримуйтесь їх разом. Традиції об’єднують і згуртовують сім’ю. І не важливо, що це за традиції: пекти пиріг по неділях або ходити в лазню під новий рік, важливо час, проведений в колі сім’ї та позитивні емоції від спілкування.

Ніколи не кажіть про свою дитину погано в присутності інших людей. Ваш малюк повинен бути впевнений, що ви завжди займете його позицію, щоб він не зробив. Ніщо так не роз’єднує близьких людей, як прилюдне засудження позиції своєї дитини.

Ось ці нехитрі поради допоможуть вас стати ближче до своєї дитини, навчитися довіряти і викликати довіру, а значить поліпшити відносини в родині.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: