Лідер вміє об’єднувати людей, надихати їх і нести відповідальність. Без цих та інших важливих якостей не можна стати на чолі колективу, але їх можна придбати в процесі внутрішньої роботи над собою – чи саморозвитку, – адже лідерами стають, а не народжуються.

І тому потрібно виховати, виростити в собі особливий тип мислення, психологію лідера, так як стати авторитетом для інших, не змінюючи себе, у вас навряд чи вийде. Але особистісний ріст завжди довгий і важкий, а часто буває досить болючим. Зате немає ефективнішого способу стати лідером по життю, окрім як долати труднощі і перешкоди. І якщо ви готові змінюватися і своїм прикладом заражати інших, дійте!

Як стати лідером: практичні поради

Розвивайтеся. Багато читайте, спостерігайте за успішними людьми, вивчайте їх досвід і накопичуйте власний. Розвивайте себе в різних напрямках, освоюйте нові області, не забувайте – хто володіє інформацією, той володіє світом!

Спілкуйтеся. Заводьте нові знайомства і вчіться у інших людей, прагніть розуміти їхні бажання, настрої і образ думок. Будьте уважні до них, адже відомо, що доброта майже нічого не коштує, але зате цінується дорого. Умійте бути другом, наближати до себе, завойовувати симпатії і ділитися своїми планами, цілями, заряджати своєю впевненістю. Чітко і зрозуміло висловлюйте свої думки, говоріть доступно й захоплююче, так, щоб вас хотіли слухати ще і ще.

Говоріть “ні”. А якщо вами маніпулюють і намагаються використовувати – захищайте свої інтереси і будьте твердими. І головне – умійте сказати «Ні!» Самому собі. Часом саме це виявляється найважче …

Зміцнюйте впевненість в собі. Це одне з найважливіших якостей, так як неможливо стати лідером серед друзів, у своєму колективі на роботі або у відносинах, якщо ви сумніваєтеся і вагаєтеся. Чи стануть вам довіряти інші, якщо ви не будете довіряти собі? Що б не відбувалося, як би ви не помилялися – просто обдумайте і розрахуйте все ще раз і дійте.

Якщо ваша мета важлива – не залишайте спроб, не віддавайте свої мрії. Шукайте виходи з найскладніших ситуацій, навіть якщо вони здаються нерозв’язними. Проходячи через труднощі, ви в рази підвищуєте впевненість у своїх силах і інші починають думати про вас так само.

Зберігайте холоднокровність. Врівноваженість і тверезий розум – це найважливіші властивості лідера, як ніщо інше допоможуть вам стати на чолі колективу в найбільш напружених, критичних ситуаціях. А щоб навчитися володіти собою завжди, визначте, що вам заважає, викликає невдоволення, відволікає від самого важливого в вашому житті. І позбудьтеся від цього. Якщо ви усунете хоча б частину перешкод, ви значно рідше будете відчувати роздратування або гнів.

Ставте перед собою великі цілі. Завжди дивіться далеко вперед. Майте в запасі найрізноманітніші способи отримати бажаний результат. Відпрацьовуйте все альтернативи, навіть якщо вони вам здаються не надто привабливими. Так ви зможете бачити, як багато варіантів ви можете використовувати, і до чого призведе кожен з них.

Будьте самим собою. Успішний той, хто не бажає здаватися для оточуючих кимось, ким він не може або не хоче бути. Хто має почуття власної гідності і поважає себе. Розвивайте свої здібності і потрібні вам якості. Але не прагніть переробити себе повністю – ви унікальні і цінні саме тим, що відрізняєтеся від інших, і в цьому ваша сила.

Застосовуйте ці практичні поради і знайте, як стати лідером, здатним надихати своїм прикладом інших людей. Але ще – пам’ятайте про прості людські радощі. Досягаючи мети і вселяючи впевненість в своїх послідовників, залишайте час для себе і тих, кого ви любите і хто також сильно бажає вашої уваги і турботи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.